Результати роботи VIIІ науково-практичної конференції «Інноваційні технології в АПК»

Агровиробництво у нашій країні є однією з важливих та бюджетоутворюючих галузей економіки. Підготовка кваліфікованих кадрів для сільськогосподарського виробництва є важливою задачею, яка успішно виконується і Луцьким національним технічним університетом.

З метою вивчення передових агротехнологій та обміну досвідом між науковцями була започаткована Всеукраїнська науково-практична конференція «Інноваційні технології в агропромисловому комплексі», яка відбувається що два роки у стінах Луцького НТУ.

20–21 травня 2021 р. пройшла чергова VIIІ конференція. Захід проводився в online форматі та об’єднав вчених, виробничників, аспірантів та студентів з усіх куточків України. Також до конференції долучились науковці з Білорусі та Словаччини. Всього було нараховано 113 учасників.

Велику зацікавленість та жваву дискусію викликали виступи Горбенка Юрія Мефодійовича (керівника управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації), Кірчука Руслана Васильовича (декана факультету аграрних технологій та екології Луцького НТУ), Дідуха Володимира Федоровича (завідувача кафедри агарної інженерії ім. професора Г.А. Хайліса Луцького НТУ), Налобіної Олени Олександрівни (професора кафедри будівельних, дорожніх, меліоративних, сільськогосподарських машин і обладнання Національного університету водного господарства та природокористування), Голія Олександра Валентиновича (директора Державного підприємства Експериментально-дослідне господарство «Еліта» Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту картоплярства НААН України), Гаврилюка Володимира Андрійовича (директора Поліської філії ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії ім. О.М. Соколовського»).

Багато цінної інформації щодо систем точного землеробства та способів відновлення прісноводних озер було представлено доцентами кафедри аграрної інженерії ім. професора Г.А. Хайліса Луцького НТУ Сацюком Василем Васильовичем та Цизем Ігорем Євгеновичем.

Особливу зацікавленість викликала доповідь Дідуха Володимира Федоровича на тему: «Проблеми екологізації сільськогосподарського виробництва Західного Полісся».

Присутні відмітили актуальність, різноплановість та високий рівень доповідей і тез, високий рівень теоретичної підготовки доповідачів. Під час конференції відбулося обговорення освітньо-наукової програми (ОНП) підготовки докторів філософії (PhD) «Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва» спеціальності 133 – Галузеве машинобудування.

Збірник тез доповідей VІІІ всеукраїнської науково-практичної конференції «Інноваційні технології в АПК», розміщений на сайті http://eforum.lntu.edu.ua.

Наукова конференція – не лише обмін думками, представлення наукових результатів. Це і нові знайомства, обмін досвідом, пропагування традиційних цінностей нашої країни.

Дякуємо усім учасникам конференції і надіємось на подальшу співпрацю.

к.т.н., доцент кафедри аграрної інженерії ім. проф. Г.А.Хайліса

Сергій Юхимчук