Вчора, 20 вересня 2023 року, в онлайн-форматі відбулось перше засідання #CoARA_Chapter_Ukraine, у якому взяли участь представники усіх організацій-учасників: Національний фонд досліджень України, Інноваційний Університет, Громадська організація Полюс Росту та Інститут відкритої науки та інновацій. Луцький національний технічний університет серед співзасновників осередку CoARA.

Із вітальною промовою виступила Ольга Полоцька (НФДУ, співголова осередку), зазначивши: «Реформування оцінювання наукової діяльності згідно принципів CoARA сприятиме розвитку дослідницької культури в Україні і є передумовою успішності нашої системи освіти і науки». Григорій Мозолевич (Міністерство освіти і науки України) наголосив: «Національний план щодо відкритої науки має чіткі амбіції щодо реформування оцінювання наукової діяльності в Україні, і ми раді вітати прогрес у цьому напрямку, зокрема в межах проєкту Open4UA». Олександр Березко (INOSI, співголова осередку) додав: «Наш проєкт Open4UA дасть змогу залучити міжнародних експертів для підготовки реформ в Україні. Ми також запрошуємо усіх до співпраці в межах щопіврічних семінарів з формування національного консенсусу з цього питання».

проект

Учасниками зустрічі стали й науковці ЛНТУ, зокрема, проректор з НПР та досліджень Олена Лютак, декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук та директор Інноваційного парку ЛНТУ Олег Заболотний.

Окрім того, національний осередок поповнився ще одним учасником - Інститутом вищої освіти НАПН України.

Учасники осередку розраховують на плідну співпрацю і нагадують про відкритість до усіх членів CoARA з України.