15 вересня 2023 року у Луцькому національному технічному університеті відбувся методичний семінар, на якому обговорювали питання підготовки та проведення конкурсного відбору проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, виконавцями яких є заклади вищої освіти та наукові установи, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

НаукаНаукаНаукаНаука

Виконання робіт розпочнеться у 2024 році за кошти державного бюджету за бюджетною програмою «Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ» (КПКВК 2201040).

Учасниками семінару були науковці, які мають досвід написання проєктів, а також ті, хто вирішив приєднатися вперше.

НаукаНаукаНаука

З особливостями подання проєктів на конкурс присутніх ознайомила начальник науково-дослідної частини університету Наталія Голій.

Обговорили:

• етапи проведення конкурсу;
  • орієнтацію на пріоритетну тематику з переліку основних наукових (науково-технічних) проблем ключових міністерств, державних служб та органів для вирішення реальних проблем оборони, безпеки, економіки та суспільства України;
  • вимоги до написання проєктів; вимоги до керівника проєкту, виконавців та ін.
НаукаНаукаНаука

Проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень Олена Лютак звернула увагу присутніх на проведенні конкурсу у новому модулі Національної електронної науково-інформаційної системи https://nauka.gov.ua, яка, зокрема, дає можливість чіткої ідентифікації проєктів / учених / експертів та захисту даних через ЄЦП, BankID або Дія.Підпис, а також зауважила на виборі пріоритетної тематики, враховуючи необхідність підтримки стратегічно важливих галузей для економіки України та підвищення її обороноздатності.

НаукаНаукаНаукаНаука

Про свій досвід написання проєктів розповів доцент кафедри галузевого машинобудування Сергій Шимчук.

На завершення зустрічі всі учасники мали змогу отримати відповіді на питання щодо проведення конкурсу.

Наталія Голій, начальник НДЧ