Нещодавно засідання вченої ради ЛНТУ розпочалося зі знайомства із новою колегою – доцентом кафедри прикладної математики та механіки. Інга Самоненко навчалася в Університеті Сіднея, згодом здобула ступінь магістра у КНУ ім..Тараса Шевченка та захистила кандидатську роботу в Австралії. Нині Інга Самоненко активно долучається до освітнього й наукового процесів ЛНТУ і в унікальному інтерв’ю ділиться власними перспективами, науковими інтересами та професійними захопленнями. Радіємо, що команда ЛНТУ наповнюється талановитими й непересічними особистостями. Отож, знайомтеся:

-Передусім, розкажіть будь ласка про себе. Де ви навчалися, яку освіту здобували і чому власне обрали саме цей фах?

-Привіт! Моя освіта в галузі математики розпочалася в Університеті Сіднея. Потім я перевелася до Київського Національного Університету ім. Тараса Шевченка, де отримала ступінь магістра з математики та фізики. Пізніше я захистила докторську дисертацію зі статистики знову в Університеті Сіднея. Ці академічні досвіди дали мені міцний фундамент у кількісних дисциплінах, статистичних теоріях та передових методах моделювання.

ПММ

-З чого почалася ваша наукова діяльність, хто або що мотивувало вас поєднати життя із наукою?

-Моя наукова діяльність розпочалася з університетських досліджень в Сіднеї. Я завжди була зацікавлена в математиці та статистиці, і вирішила поглиблювати свої знання у цих галузях. Моїм головним мотиватором було бажання зрозуміти складність даних та розв'язати реальні проблеми за допомогою аналізу даних.

-Де професійно реалізовувалися до ЛНТУ і яких здобутків вдалося досягнути?

-До приєднання до Луцького національного технічного університету (ЛНТУ) я працювала і здобувала досвід у різних установах, включаючи академічні та дослідницькі галузі. Я є автором декількох наукових публікацій та маю досвід у викладанні.

ПММ

-Ступінь PhD ви здобували в Австралії… Як потрапили саме туди і в якому університеті захищалися?

-Ступінь доктора філософії (Ph.D.) я отримала в Університеті Сіднея. Потрапивши туди, я вирішила поглибити свої знання в статистиці та дослідженні, спеціалізуючись у високошвидкісному аналізі даних.

-Якої теми стосується ваше дослідження, у чому полягає науковий інтерес?

-Мої дослідження стосуються аналізу даних та розвитку нових статистичних методів для розв'язання складних проблем у науці та промисловості.

ПММ

-Чим і наскільки відрізняється освітній процес та провадження наукової діяльності в Україні та в Австралії. Які ваші враження та спостереження від досвіду такої міжнародної мобільності?

-Освітні процеси та наукова діяльність в Україні та Австралії відрізняються за підходом та ресурсами. Університети в Австралії часто акцентують увагу на практичному застосуванні знань та дослідженнях в ширшому міжнародному контексті. Ця міжнародна мобільність дозволила мені оцінити різні підходи та засоби, що сприяють розвитку науки.

-Віднедавна ви поповнили колектив ЛНТУ і уже працюєте на кафедрі ПММ. Чому вирішили переїхати до Луцька й далі реалізовуватися саме у нашому університеті?

-Переїзд до Луцька був результатом бажання приєднатися до динамічного наукового середовища ЛНТУ. Я хотіла зробити свій внесок у навчання та дослідницьку роботу в цьому університеті.

ПММ

-Які ваші подальші наукові плани й перспективи? Що плануєте втілити у життя найближчим часом?

-Мої подальші наукові плани включають розробку нових методів аналізу даних, співпрацю з колегами у дослідницьких проектах та викладання, щоб передати свої знання молодшим поколінням.

-Що вас по-справжньому захоплює у професії та яким гаслом керуєтеся у житті?

-Мене справжньо захоплює можливість розв'язувати складні проблеми за допомогою статистичних методів. Я керуюся гаслом «Розуміння через дані», прагнучи використовувати аналіз даних для вирішення реальних проблем і покращення якості життя.