Перейти до основного вмісту

Розвиток архітектури у Східній Європі: в ЛНТУ відбулася І Міжнародна наукова конференція

У стінах Луцького національного технічного університету стартувала І Міжнародна наукова конференція «Розвиток архітектури у Східній Європі: реалії, проблеми та перспективи». Захід організовано кафедрою архітектури та містобудування ЛНТУ.

У ролі модератора конференції виступила завідувач кафедри Інна Абрамюк. Вона привітала учасників заходу та висловила сподівання на те, що конференція закладе початок плідної, цікавої наукової співпраці і дасть продовження спільних досліджень та проектної діяльності.

Своєю чергою, ректор Луцького НТУ Ірина Вахович відзначила, що має за честь взяти участь у зустрічі наукового кола та запросила учасників заходу відвідати Луцьк та ознайомитися з його архітектурними надбаннями: «Маю велику честь поспілкуватися з вами, побажати продуктивної співпраці і цікавої зустрічі. Наша кафедра архітектури та містобудування - це потужний осередок, який тільки формується. Ми робимо перші кроки, але робимо їх дуже впевнено».

Із вітальним словом виступив партнер ЛНТУ – доктор архітектури, професор, завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» Віктор Проскуряков. Він побажав колегам творчої наснаги та нових наукових звершень, а  молодій акредитованій кафедрі архітектури та містобудування - активної діяльності тепер і в майбутньому у сім’ї архітектурних шкіл України і Європи.

Крім того, науковець повідомив приємну новину, про те, що монографія «Генеза та розвиток архітектурної школи Львівської політехніки», яку готував Віктор Проскуряков та доцент ЛНТУ Оксана Пасічник, за результатами її дисертації, в якій висвітлено творчість декількох десятків архітекторів Волині та Луцька, - передана в друк у видавництво Львівської політехніки.

Проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олег Заболотний подякував іноземним партнерам за співпрацю і небайдужість до наукової діяльності Луцького НТУ: «Мені приємно, що до конференції долучилися не тільки українські ЗВО та наукові установи, але й міжнародні партнери. Це дуже важливо для молоді, розвитку нашої науки, бо тільки в спілкуванні, обміні досвідом та ідеями, народжується нова наука».

Заступниця начальника управління містобудування та архітектури Луцької міської ради Софія Гуда наголосила, що Луцьк активно розвивається, починаючи від облаштування парків, скверів, закінчуючи великими інвестиційними проектами, тож місту нині необхідні молоді архітектори з новими цікавими ідеями.

«Діяльність кафедри архітектури та містобудування в ЛНТУ дуже важлива для нашого міста і дасть поштовх для його розвитку. Дуже хотілося б, щоб випускники кафедри залишалися працювати у місті та втілювали креативні ідеї», - додає Софія Гуда.

Запросив учасників конференції відвідати Луцьк та ЛНТУ декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Андрійчук. Він наголосив, що факультет є одним із найдавніших у нашому університеті, адже одними з перших тут навчалися майбутні інженери-будівельники та інженери – механіки, які власне й дали основу для розвитку творчих спеціальностей.

Після вітальних слів розпочалася робоча частина конференції із доповідями та презентацією досліджень науковців та студентів. Зокрема, Віктор Проскуряков розповів про розвиток ідей спадщини «паперової архітектури» в навчальному футуристичному проектуванні Львівської архітектурної школи в ХХІ столітті.

Кандидат архітектури, доцент кафедри дизайну архітектурного середовища НУ «Львівська політехніка» Юрій Джигіль виступив на тему: «Актуальні проблеми сучасної української архітектури в контексті розвитку її правової бази». Про втрачені елементи історичного міста та пошук правильного шляху реконструкції у Литві розповів у власному дослідженні начальник відділу культурної спадщини Департаменту розвитку міста Вільнюса (Литва) Гедре Філіпавічієне.

Загалом програма конференції налічує майже 30 доповідей, які презентували науковці та студенти із різних куточків України та чотирьох  країн світу, серед яких Канада, Литва, Польща та Словаччина.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції