Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ триває інформаційний марафон, під час якого за сім днів ми розкажемо про сім факультетів нашого університету!

Головні спікери – декани факультетів, які готові розповісти про спеціальності та освітні програми, переваги навчання в ЛНТУ та увесь спектр «крутості» бути політехівцем.

З вірою у ЗСУ обирай ЛНТУ!

Факультет #4 ФЦОСТ та його декан Галина Андріївна Герасимчук!

 

ФЦОСТ

 

-Що таке ФЦОСТ? Яка його місія?

-Факультет цифрових, освітніх та соціальних технологій – це факультет, який працює для поліпшення якості підготовки фахівців педагогічного, інженерно-педагогічного, технічного, соціально-гуманітарного напрямків підготовки, керівних принципів впровадження інформаційних і цифрових технологій в освіті, науці і виробництві.

Наша місія – творити освітній простір для навчальних потреб здобувачів, розвитку їх соціальної та цифрової відповідальності, заохочення до здорового і безпечного способу життя з гарантованими можливостями для творчого діалогу викладачів й здобувачів освіти із застосуванням професійних цінностей та компетентнісного підходу.

-Які спеціальності та освітні програми пропонує факультет?

-Стрімкий розвиток високих технологій має великий вплив не тільки на уклад нашого життя, але і на вибір майбутньої професії. В даний час з’явилося багато професій, яких не існувало раніше. Штучний інтелект, хмарні обчислення, Big Data, діджиталізація, роботизація, автоматизація, віртуальна та доповнена реальність: ці та інші тренди робочих місць визначають вимоги до навичок, кваліфікацій. Робототехніка замінить спеціальності, які вимагають автоматизації робочих місць, обробки інформаційного матеріалу і застосування важкої ручної праці. Однак машина ніколи не стане членом команди. Їй не підвладні людські емоції.

Професії, побудовані на людських взаєминах, не зможуть замінити штучний інтелект. Саме на нашому факультеті готують фахівців, які орієнтовані на людину, її цінності та потреби.

Факультет цифрових, освітніх та соціальних технологій проводить підготовку здобувачів вищої освіти за ступенями бакалавр та магістр за 10 спеціальностями у галузях знань: 01 Освіта/Педагогіка, 03 Гуманітарні науки, 05 Соціальні та поведінкові науки, 23 Соціальна робота, 26 Цивільна безпека. Зокрема, за 9 освітніми програмами першого (бакалаврського) рівня і 5 освітніми програмами другого (магістерського) рівня:

- 011 Освітні педагогічні науки (Інклюзивна освіта) (магістр);

- 014.09 Середня освіта (Інформатика) ) (бакалавр);

-014.11 Середня освіта (Фізична культура) (бакалавр);

-015.039 Професійна освіта (Цифрові технології) (бакалавр, магістр);

- 017 Фізична культура і спорт (бакалавр, магістр);

-035.10 Філологія (Прикладна лінгвістика) (бакалавр);

-053 Психологія (бакалавр);

-061 Журналістика (Медіакомунікації та PR) (бакалавр);

-232 Соціальне забезпечення (бакалавр, магістр);

-263 Цивільна безпека (бакалавр, магістр).

-Чим унікальний ФЦОСТ, які його сильні сторони?

-Цілі сталого розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН, нараховують 17 Глобальних цілей. До них входять і якісна освіта, міцне здоров’я та благополуччя. Досягнення таких цілей допоможе вивести світ на траєкторію сталого та життєстійкого розвитку.

Найважливішою метою нашого факультету є сприяння вирішенню головних завдань, що стоять перед світом, який швидко змінюється. В нашій країні, зокрема, це збереження здорової, освідченої молоді з умінням іншомовного комунікування! Адже, будучи активною творчою частиною суспільства, молодь піддається  впливам усіх найбільш значущих факторів, які зумовлюють соціальні процеси.

Особливо, це гостро постане в повоєнний період як на національному, так і на регіональному рівні. Вчителі, соціальні працівники, психологи, фахівці сфери цивільного захисту, фахівці з інклюзивної освіти та комунікацій - це ті професії, які передбачають роботу з людьми і для людей!

Водночас, факультет забезпечує спеціалізацію в застосуванні цифрових технологій у гуманітарних, суспільних науках, (спів)організовує різноманітні освітні заходи для громадськості. Як от, мовний клуб для внутрішньо переміщених осіб, майстер-класи з надання першої домедичної допомоги в екстремальних умовах для працівників освітніх закладів, центру зайнятості. Тобто, крім навчання колектив факультету заохочує до здорового і безпечного способу життя наших здобувачів, розвиває їхню цифрову та соціальну відповідальності, вчить іншомовній комунікації.

-Колектив факультету: познайомте із тими супергероями, які створюють зі студентів справжніх фахівців?

-Факультет забезпечує рівноправну освіту у відкритому і дружньому середовищі та поважає наукові результати. Широкий спектр діяльності та якість результатів роблять наш факультет оригінальним і затребуваним партнером багатьох вітчизняних та зарубіжних закладів і заходів.

Професорсько-викладацький склад факультету представлений 56 науково-педагогічними працівниками з яких: 2 доктори наук і 2 професори, 51 кандидат наук.

Дослідження на факультеті часто відбуваються в рамках грантових проектів Erasmus+, Фонду Східної Європи, німецького фонду Aktion mensch та інш.,  в яких беруть участь як НПП, так і здобувачі. 

Наукова діяльність факультету ЦОСТ здійснюється в рамках пріоритетних напрямів досліджень кожної кафедри. Основні з них:

-Соціальна політика України в сучасних суспільно-політичних процессах;

-Психолого-педагогічний контекст розвитку особистості в умовах інклюзивного освітнього середовища;

-Формування комунікативної компетенції при вивченні іноземних мов в технічних ЗВО;

-Організаційно-технічні аспекти створення безпечних умов при реформуванні економіки України;

-Особливості впровадження інформаційних технологій в освітній процес;

-Дослідження фізичної підготовленості, розумової працездатності та педагогічні умови профілактики травматизму в студентів та школярів, які займаються фізичною культурою та спортом.

 

 

-Які перспективи факультет відкриває перед випускниками?

-Незважаючи на те, що технології лежать в основі сучасного майбутнього, ніколи не було так очевидно, що дбати про безпеку та протидіяти вигоранню, розвивати людський капітал, це - головні пріоритети в епоху четвертої промислової революції.

У сучасному світі глобалізація має бути орієнтована на людину, її цінності та потреби. Усі спеціальності та освітні програми нашого факультету відповідають актуальним вимогам ринку праці і світовим трендам. Це значно полегшує студентам і випускникам працевлаштування. Більшість з них отримують свою першу роботу, ще будучи студентами. Йдуть працювати в школи, спортивні клуби, на ІТ та виробничі компанії.

Саме це і робить факультет ЦОСТ популярним серед молодих людей. Крім того, у них є можливість адаптувати програму навчання до своїх потреб та інтересів, завдяки чому навчання стає не тільки необхідністю, а й, насамперед, задоволенням.

 -Бути ФЦОСТівцем – це круто! Чому?

-Невизначеність стає нашою новою реальністю, в якій мусимо працювати, планувати, будувати команди й здійснювати мрії. Ми, факультет ЦОСТ Луцького національного технічного університету, інвестуємо в ріст професіоналізму, нарощення компетенцій, здобуття нових навичок в цифровізації, соціалізації, комунікації, розвитку фізичної культури і збереження життя.

Тому ФЦОСТівець – це, дійсно круто! ФЦОСТівець – це спільні цінності, організаційна культура, демократичність прийняття рішень!

Стань одним із нас! Обирай наш факультет, долучайся до нашої факультетської родини!

Контакти:

+38(0332)74-61-30, +380631308578 (деканат)

https://lntu.edu.ua/uk/struktura/fakulteti/fakultet-cifrovih-osvitnih-ta-socialnih-tehnologiy

https://www.instagram.com/ftsost_lntu/

https://www.facebook.com/fdest.lntu

Подробиці вступу: 096-543-89-89 (відповідальний секретар приймальної комісії)