Соціальна допомога та соціальна робота: Всеукраїнська конференція в ЛНТУ

20-21 травня 2021 р. кафедрою соціогуманітарних технологій факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практича конференція «Соціальна допомога та соціальна робота: виклики сучасності». У роботі конференції взяли участь  фахівці, практики, роботодавці, науково-педагогічні працівники Луцького НТУ та інших вишів.

До роботи конференції долучилися роботодавці: Сірбіненко Л.В., заступник директора Департаменту соціального захисту населення Волинської обласної державної адміністрації, начальник відділу соціальних гарантій; Майборода В.М., директор Департаменту соціальної політики Луцької міської ради; Романюк Р.В., директор Волинського обласного центру зайнятості;  Андросюк Л.М., начальник Управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області;  Волдинер О.Д., начальник Управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області; Савчук Ю.Н., провідному юрисконсульту Волинського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів; Левчуку А.О., начальнику відділу соціально-економічного розвитку Боратинської сільської ради, депутату Боратинської сільської ради.

Дякуємо за участь та надзвичайно цікаві доповіді  Сидорчук О.Г., д.е.н., професору кафедри державного управління Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, м. Львів; Семенченку Ф.Г., д.політ.н., професору, завідувачу кафедри філософії, політології та українознавства, Херсонський національний технічний університет, м. Херсон; Журбі І.О., к.е.н., доценту кафедри соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету, м. Черкаси.

Під час конференції були обговорені питання викликів та загроз сучасній соціальній роботі, необхідність формування соціальної стратегії України, законодавчого закріплення поняття соціальної безпеки та розробки конкретних заході щодо її успішної реалізації,  реалізації державної політики у сфері дотримання прав дітей,  створення комфортного соціального простору для осіб з інвалідністю.

У другий день конференції робота велася за секціями, на яких студенти могли представити власні наукові дослідження та презентації. Цікавими та змістовними були презентація Нікітчук Катерини, студентки гр. СЗ-31, яка поділилася власним досвідом проходження тренінгів, участю у волонтерській діяльності. Проблеми гендерної рівності були охарактеризовані у доповіді Козловської Христини, студентки гр. СЗ-31, питання зв'язку жіночих рухів та соціальної роботи - у доповіді Карпінчук Людмили, студентки гр. СЗ-21, питання розвитку благодійності у зарубіжному та вітчизняному досвіді соціальної роботи - у доповіді Доротюк Вікторії, студентки гр. СЗ-21.

Приємно, що конференція стала чудовим полем для аналізу не лише теоретичних, а й практичних аспектів соціальної роботи.

Сільвестрова Оксана, к.філос.н., доцент кафедри соціогуманітарних технологій