Перейти до основного вмісту

Уже вчетверте в ЛНТУ відбувається Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальна допомога  та соціальна робота: виклики сучасності». Традиційно її організатором виступає кафедра соціогуманітарних технологій. Примітно, що цьогоріч науковий захід об’єднав більше 110 учасників, які представляють 15 закладів освіти з 9 областей України.

Дякуючи ЗСУ, сьогодні академічна спільнота має можливість жити, працювати, тримати освітній та науковий фронти, тож присутні на заході схилили голови у хвилині мовчання за полеглими у війні земляками.

КонференціяКонференція


Згодом вітальною промовою відкрила конференцію завідувач кафедри соціогуманітарних технологій ЛНТУ Оксана Жук: «Формати попередніх конференцій додавали нам наснаги, до нас поєднувалися нові учасники, ми вдосконалювалися, розвивалися, розширювали партнерство, виокремлювали напрями нашої конференції відповідно до вимог часу і сьогодні вони представлені на нашому заході. Приємно, що з нами є постійні партнери із різних областей України та різних закладів освіти, є іноземні учасники, дослідники, громадські активісти з Німеччини. Дякуємо партнерам-роботодавцям за те, що підтримують нас і активно долучаються до нашої співпраці і сьогодні вони теж присутні у цьому залі».

КонференціяКонференціяКонференція


Привітала гостей заходу проректор з НПР та досліджень Олена Лютак: «Очне спілкування та комунікація набагато важливіші і цікавіші ніж будь-які інші формати. Ця конференція брала свій початок у Covid-ний рік і уже пережила рік воєнний, але її назва та тематика не втратила своєї актуальності, хіба що змінила акценти. Тішить те, що з року в рік конференція розвивається, зростає і ми раді вас вітати у стінах нашого ЗВО, адже такі заходи відбуваються не лише для того, щоб поділитися зі здобувачами своїми напрацюваннями, але для того, щоби обмінятися досвідом і думками з колегами, які знаходяться в різних секторах економіки та  соцзабезпечення, в тому числі».

КонференціяКонференціяКонференція


Про важливість реформи системи соціальних послуг та здійснення саме профілактичних заходів для запобігання негативних соціально-економічних явищ зауважила декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук.

«Реформа системи соціальних послуг є дійсно найважливішою у сфері соцполітики нашої країни і, зокрема, за останні 10 років, адже на відміну від інших механізмів соціального захисту, пільги, виплати, соціальні допомоги, житлові субсидії реально можуть допомогти людині подолати життєві виклики або мінімізувати наслідки складних життєвих обставин, особливо в час воєнного стану…  Основні цілі на досягнення результативності соціальної політики мають бути спрямовані, особливо в мирний час, не на подолання, а на профілактику негативних соціально-економічних явищ, запобігання виникненню складних життєвих обставин. Так, в період війни акценти змінилися і система надання соціальних послуг працює інакше, тому бажаю всім учасникам конференції плідної, конструктивної та виваженої роботи у пошуку шляхів подолання саме непереборних обставин, які сьогодні стоять на шляху кожного українця, адже ми боремося з агресією і обов’язково переможемо», - наголосила декан ФЦОСТ.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Після вітальних слів та представлення учасників, конференція  перейшла до етапу пленарних виступів. Усі доповіді містили цікаві тези та актуальні теми й були висловлені фахівцями-практиками, які представляють сферу соціального забезпечення та соціального захисту.

Так, начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Волинській області Світлана Мишковець розповіла про виконання повноважень органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення мешканців територіальної громади в умовах воєнного стану. Її виступ був особливо цікавим з точки зору не лише теоретичних аспектів діяльності, а й з огляду на життєві ситуації, з якими сьогодні стикаються більшість українців.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Продовжилося наукове спілкування виступом д.е.н., професора кафедри публічного управління та публічної служби Національного університету «Львівська політехніка» Ористлави Сидорчук. Вона акцентувала увагу на досягненні соціальної безпеки України в умовах воєнних викликів та загроз. Про соціальну роботу та соціальне забезпечення внутрішньо переміщених осіб розповіла директор Департаменту соціальної політики Луцької міської ради Вікторія Майборода.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Цікавим у контексті соціальної допомоги та соціального захисту став виступ д.мед.н., доцента кафедри сімейної медицини, старшого інспектора наукового відділу, лікаря-хірурга вищої категорії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Андрія Вергуна. Він акцентував увагу на темі «Соціальні складові паліативної допомоги: деякі клінічні, юридичні, морально-психологічні аспекти». Своєю чергою, про арт-терапію в роботі з дітьми з розладами аутичного спектру розповіла к.пед.н. доцент, завідувач кафедри психології і соціальної роботи Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка  Тетяна Новак.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Цікавим завершенням пленарного засідання стало пряме з’єднання із Німеччиною. Саме звідти виступила голова ГО «Товариство німців Волині» Ольга Тибор. Вона поділилася досвідом надання освітніх послуг українським дітям-біженцям у федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія, ФРН.

КонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференціяКонференція


Цього разу конференція відбувалася у змішаному форматі, що дозволило залучити більше учасників за допомогою онлайн зв’язку. Крім того, робота конференції не обмежилася пленарним засіданням, а продовжилася у вигляді роботи секцій, які об’єднують десять тематичних напрямів.