Соціальний бізнес. Інклюзія в бізнесі: практичне заняття студентів ЛНТУ

7 жовтня 2021 року у студентів Луцького НТУ спеціальностей «Економіка», «Управління персоналом», «Міжнародні економічні відносини», «Менеджмент» випала надзвичайна можливість відвідати інклюзивну кав’ярню «Старе місто», а також познайомитися, поспілкуватися з дуже цікавими, щирими та приємними людьми й взяти участь у благодійній акції.

Дана зустріч проводилася з ініціативи кафедри економіки ЛНТУ і відбулася зовсім не випадково, а в рамках навчальної дисципліни «Організація та розвиток власного бізнесу», де студентам провели відкрите практичне заняття на тему «Соціальний бізнес. Інклюзія в бізнесі».

Одна із засновників даного закладу, який характеризується приємною, затишною і доброю атмосферою, Лариса Новосад, поділилася досвідом про те, як разом з Оленою Мельник та ГО «Синдром Дауна» створювали й розвивали власний бізнес. Вона провела цікаву, змістовну й відверту розповідь-презентацію про свій нелегкий «startup», за що їй щиро дякуємо.

Студентам було цікаво отримати інформацію про мотиви, особливості, перешкоди, ризики на шляху створення та розвитку першого в Україні такого плану закладу, де працевлаштовані «сонячні люди». В результаті чого, стало зрозуміло, що власний бізнес – це важка і клопітка праця, результати якої залежать, в першу чергу, від його засновника. Зокрема, від готовності віддавати всього себе справі й працювати на результат, від бажання розвиватися й бути успішним, від готовності ризикувати тощо.

Розповідь Лариси Новосад доповнили Юлія Вусенко та Петро Шот, які наголосили про важливість посилення соціальної відповідальності суб’єктів бізнесу та їхню активну участь у благодійних акціях (діяльності). Таким чином, студенти зрозуміли, що основним мотивом для створення й розвитку власного бізнесу є не лише отримання прибутку, а й допомога іншим людям (подарунок «приємних емоцій») та суспільне визнання (повага).

А ще, ми всі скористалися змогою взяти участь у благодійній акції, присвяченій до Дню захисника та захисниць України - готували та фасували печиво, яке волонтери відвезуть нашим воїнам на передову.

Нехай Свята Покрова та Ангел Охоронець оберігають всіх нас!

Кафедра економіки