Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбулася зустріч студентів спеціальності «Журналістика» із запрошеним лектором – радіоведучим «Українського радіо» Сергієм Ткачуком.

Представила гостя доцент кафедри іноземної та української філології Тамара Николюк, відзначивши, що запрошений спікер уже понад 20 років працює на радіостанції і готовий поділитися професійним досвідом із молодим поколінням.

ЖурналістикаЖурналістика


Розпочав лекцію радіожурналіст із розповіді про те, як він сам опинився у колективі першої державної FM-радіостанції України «Луцьк». Він також поділився історіями щодо реформування державних медіа, появи комерційних радіостанцій та роботи регіональних радіо в умовах медійних змін.

«Я працював, будучи ще студентом. Був музичним редактором, редактором і згодом головним музичним редактором. Після роздержавлення всі обласні компанії почали називатися «Суспільним мовником». Відбулося величезне скорочення у всій Україні і з величезного колективу у майже 200 людей, які працювали в технічному забезпеченні, журналістами, операторами тощо, залишилося менше 100. З 2018 року майже три роки я працював продюсером-керівником «Українського радіо Луцьк».

ЖурналістикаЖурналістикаЖурналістикаЖурналістика


Сергій Ткачук зізнається, що наважувався на звільнення і йому пропонували роботу журналістом на телебаченні, утім, додає спікер: «Скажу відверто, я людина, яка пов’язана з музикою більше, аніж з політикою чи з суспільно-громадським життям. Я меломан…»

Тому зрештою, радіоведучий залишився у своїй професійній стихії, ставши автором та ведучим радіопередач.

ЖурналістикаЖурналістикаЖурналістика


Із початком повномасштабної війни розпочався певний етап застою і Сергій Ткачук доєднався до волонтерської діяльності. Згодом йому запропонували долучитися до створення інформаційного продукту для тимчасово окупованих і звільнених територій. Передачі мають назви: «Щоденник спротиву» та «Територія боротьби».

ЖурналістикаЖурналістикаЖурналістикаЖурналістика


Упродовж лекції, майбутні журналісти дізналися про підготовку матеріалів до ефіру, створення тексту, редагування та монтаж. Обговорили із запрошеним лектором діяльність Суспільного мовника та комерційних радіостанцій. Детально розглянули ведення ефіру, часові рамки, позаефірні години, використання «джинглів», функції ведучого, специфіку роботи у прямому ефірі, тематичні рубрики та взаємодію з аудиторією.

ЖурналістикаЖурналістикаЖурналістикаЖурналістика


Зустріч із професіоналом своєї справи надихнула молодь, дозволила побачити роботу радіожурналістів під новим кутом зору, дізнатися специфіку професійної діяльності зсередини та здобути нові знання і компетенції у галузевій журналістиці.

ЖурналістикаЖурналістикаЖурналістикаЖурналістикаЖурналістика