Лабораторія «STEM Lab» минулого тижня відкрила двері для волинських школярів у рамках проекту «Літо з наукою», що реалізується разом із Волинською обласною Малою академією наук. Старшокласники досліджували метали під керівництвом професора Ольги Гулай, дискутували про академічну доброчесність та відкриту науку разом із деканом факультету цифрових освітніх технологій Галиною Герасимчук.
З’ясували, чому залізо досі є провідним конструкційним матеріалом, незважаючи на закінчення залізної доби в історії людства; чому бронзові пам’ятники зеленіють; як мідь отримала нові сфери застосування у ХХ столітті; чим відрізняється бронза від латуні.
Обговорили історію створення хімічних джерел електричного струму, склали гальванічний елемент Даніеля-Якобі та досліджували вплив факторів на його потужність, також зробили хімічну грілку з вторинного алюмінію, і на завершення помилувалися хімічним вулканом.
Літній ТЕХНО інтенсив молодших школярів продовжився під керівництвом здобувача освіти групи ІФ-31 Валерія Чурика. Юні дослідники спробували запрограмувати робота, керувати дроном на симуляторі, а також поринули у світ віртуальної реальності.
Повітряна тривога змусила усіх перейти у безпечне місце, і наш робот-киця вперше побував у бомбосховищі!
Учасники дізналися про еволюцію матеріалів від кам’яної доби до 21 століття, від каменю і бронзи до метаматеріалів та електронних тканин. Зробили слайми і разом із професором Ольгою Гулай поміркували, де їх можна застосовувати у реальному житті.
Сертифікати про успішне завершення школи учасникам вручив завідувач кафедри цифрових освітніх технологій Віталій Кабак. Школярі розпочали літо змістовно та цікаво, а ми запросили їх долучатися з вересня до наукових гуртків кафедри.