У Луцькому  національному технічному університеті відбулася зустріч студентів та викладачів із лікарем-методистом Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Людмилою Симонюк.

Захід відбувся в рамках місячника боротьби з туберкульозом.

ТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульоз

«Дуже приємно зустрітися у такому широкому колі молодих людей, які, звичайно, мають бути здоровими і повинні знати про усілякі хвороби, зокрема й про туберкульоз. Для того, щоб боротися із будь-якою хворобою, як і з ворогом, його треба знати в обличчя. Коли ми обізнані – ми захищені. Якщо ми мало знаємо, чуючи слово туберкульоз, здається, що ця хвороба тебе не стосується, адже коли добре їсиш та спиш, маєш фінансове забезпечення, такі хвороби тобі не загрожують. Утім, все не так, тому що в суспільстві на туберкульоз може захворіти будь-хто, адже це звичайна інфекція, а її бактерія є в повітрі і тому всі, хто дихає, можуть нею захворіти», - наголошує Людмила Симонюк.

ТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульоз

Тож упродовж лекції лікарка розвінчала міфи про те, яким чином можна заразитися туберкульозом, адже єдиний шлях – повітряно-крапельний. Людмила Симонюк детально розповіла про методи діагностики захворювання, про те, що лікування туберкульозу цілком безкоштовне, адже ці витрати покриває держава, а також зупинилася на способах профілактики захворювання, що надзвичайно важливим є для кожного.

Більше того, молодь мала можливість здійснити скринінгове тестування, просто просканувавши відповідний QR-код, і таким чином, визначити свій рівень ризику захворюваності.

ТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульозТуберкульоз