Перейти до основного вмісту

Студенти освітніх програм «Право» та «Медіакомунікація та PR» Луцького національного технічного університету з нагодою відвідали продуктивну зустріч на тему правових аспектів у журналістиці. Спікеркою заходу стала доцентка кафедри права, практикуюча юристка Олександра Філюк.

Подія розпочалась із запитань студентської молоді до спікерки щодо теми зустрічі. Протягом години студенти активно брали участь в обговоренні різнобічних питань про авторські права, законність використання журналістських матеріалів, ціноутворення журналістських послуг, перешкоджання журналістській діяльності, легальність відкритого і таємного запису, створення розслідувань, а також про підбурювання журналістом до виконання злочинних дій.

журналістикажурналістикажурналістикажурналістикажурналістика

Спікерка поділилася через призму власного досвіду правовими порадами з приводу кожного питання: «Що робити, якщо перешкоджають журналістській діяльності? Викликати наряд поліції, скласти протокол, зафіксувати порушення».

«Що ж робити, якщо журналістській діяльності перешкоджає вже поліція - викликати ще один наряд, потім третій, четвертий, поки якийсь з них не зафіксує порушення. Саме для цього потрібна поліція», - наголошує лекторка.

журналістикажурналістикажурналістикажурналістикажурналістика

Пані Олександра зауважила, що багато злочинів фіксуються саме журналістами. Лекторка додала, що журналісти є четвертою гілкою влади, бо формують думку суспільства, тому кожен громадянин повинен мати критичне мислення, бо буває, що погляд на ту чи іншу подію може відобразитися під зовсім різними кутами різних журналістів.

Пані Олександра чітко зауважила студентам про важливість виховання своєї внутрішньої імперативності: «Закон або порушується, або не порушується, як і вибір бути упередженим або не упередженим».

журналістикажурналістикажурналістикажурналістикажурналістика

Євген Куніцин, ЖМК 11

Відділ іміджу та промоції