СТУДЕНТАМ ЛУЦЬКОГО НТУ
РОЗПОВІЛИ ПРО ПОВОДЖЕННЯ
З ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИМИ ПРЕДМЕТАМИ

У Луцькому національному технічному університеті 4 листопада відбулася зустріч студентів зі спеціалістами вибухотехнічного відділу ГУНП у Волинській області.

Захід став можливим завдяки курсу лекцій, який організувала кафедра пакування та автоматизації виробничих процесів технологічного факультету. Тематика курсу – «Використання інформаційних технологій в сучасному розвиненому суспільстві». Мета цього проекту – ознайомлення студентів із сучасними IT-технологіями та їх використання у різних сферах суспільного життя. Куратором проекту є викладач кафедри пакування та автоматизації виробничих процесів – кандидат технічних наук з інформаційних технологій Любов Крестьянполь.

Першу лекцію курсу «Використання робототехніки та інформаційних технологій при виявленні вибухонебезпечних предметів» провів начальник вибухотехнічного відділу ГУНП у Волинській області, підполковник поліції Ігор Заболотний.

Під час лекції Ігор Сергійович продемонстрував студентам макети сучасних бойових припасів, серед яких ручні гранати, реактивні гранати, артилерійські снаряди, протипіхотні міни та засоби підриву. Особливу увагу лектор звернув на правила поводження при виявленні підозрілих предметів,  наголосивши на обов’язковому інформуванні про випадки виявлення вибухонебезпечних предметів у національну поліцію або ДСНС.

Найбільшу увагу студентів привернула роботизована гідродинамічна гармата, маніпулятор для переміщення предметів, валізи для проведення оглядів місць подій, адже такі речі просто так не побачиш. Молодь активно підтримувала дискусію з гостями та цікавились робочими моментами професії вибухотехніка.

Друга лекція – «Кібербезпека в сучасному суспільстві» запланована вже на початок грудня 2016 року. Усіх охочих запрошуємо до участі!

Галина Микитюк