23 березня в спортивному комплексі Луцького національного технічного університету відбувся майстер-клас з нетрадиційної системи дихальної гімнастики «Цигун», для здобувачів вищої освіти 1-го курсу, освітньої програми «Фізична культура і спорт».

ЦигунЦигун

Заняття проводив доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ Пахолюк Орест Андрійович, який давно цікавиться та займається древньою китайською системою фізичних вправ, що відома своїми корисними властивостями для здоров'я та духовного розвитку.

ЦигунЦигунЦигун

Цигун складається з різних практик, які орієнтовані на покращення здоров'я, розвиток внутрішньої енергії та спокій розуму. Основні принципи цигун полягають у розумінні взаємодії тіла та розуму, зосередженні уваги на диханні, розслабленні м'язів та збільшенні руху крові та енергії в тілі.

Основні корисні властивості цигун полягають у поліпшенні кровообігу та дихальної системи, зниженні рівня стресу та тривоги, зміцненні м'язів та суглобів, поліпшенні координації та балансу, збільшенні гнучкості та рухливості, а також в поліпшенні функціонування внутрішніх органів.

ЦигунЦигунЦигун

Цигун також може бути корисним для підготовки до інших видів фізичної активності, таких як бойові мистецтва, йога, пілатес, танці та інші. Виконуючи цигун, людина може збільшити свою фізичну підготовку, розвинути свою моторику та зосередженість, зміцнити свій м'язовий корсет та збільшити свою рухливість.

Майстер-клас з цигун - це ідеальний спосіб познайомитися з цією давньою китайською системою та поглибити свої знання про неї. Він може бути корисним для будь-якої людини, незалежно від віку та фізичної підготовки. Особливо корисним цигун може бути для людей, які стикаються зі стресом та іншими проблемами, оскільки ця система може допомогти зняти напругу та покращити настрій.

Кафедра фізичної культури, спорту та здоров'я; відділ іміджу та промоції