За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» реалізувалась пілотна програма стажування для молоді у двох громадах Волині: Боратинській та Шацькій.

Щоб потрапити на стажування потрібно було пройти конкурсний відбір: спочатку анкетування в онлайн форматі, тоді індивідуальна співбесіда. За результатами такого відбору на стажування у Шацькій територіальній громаді пройшла наша студентка Ніна Дунець, яка навчається на магістратурі, за спеціальністю управління в системі соціального забезпечення.

Стажування

Розпочалось усе зі знайомства з керівником стажування Миколою Полінкевичем та відділом проектного менеджменту, інвестицій та цифрової трансформації Шацької селищної ради. Далі було ознайомлення з профілем громади та структурою селищної ради, екскурсія відділами та вивчення специфіки їх роботи, а також зустріч та спілкування з керівництвом громади.

Впродовж стажування Ніна мала можливість проаналізувати міжнародну діяльність громади і долучитись до заповнення таблиць та відповідних документів. Також працювали з сайтом Вікіпедії та оновили деякі дані щодо Шацького краю. Розробили та описали концепцію по збору інформації від населення, якісь короткі історії, відомості та цікаві факти, для того щоб в подальшому їх систематизувати та «відпустити в світ». Ще одним результатом плідної співпраці Ніни та селищної ради стало відео, яке показує як користуватися чат-ботом «СВОЇ» та записатись на електронну чергу до Дія.Центру (ЦНАПу).

Стажування

Дівчина детальніше вивчила, що таке проєкти, як вони подаються, де шукати донорів та за якими критеріями відбираються проєкти на гранти.

«Це був надзвичайно крутий досвід, нові комунікації та знайомства. Завжди було цікаво «зсередини» дізнатися, як працюють органи місцевого самоврядування і ось нарешті випала така можливість. Я побачила, що наша влада відкрита до нових ідей, готова підтримувати молодіжні ініціативи та йти назустріч амбіційним людям, які хочуть розвивати громаду. І це, насправді, неймовірно гріє душу! Окреме дякую хочеться сказати моєму керівнику Миколі Вікторовичу, який зміг змотивувати та зацікавити. Кожного дня доля підкидає нам можливості, які можуть круто змінити наші погляди та думки, не бійтеся їх використовувати!», - з захопленням розповідає Ніна на закінчення стажування.

Кафедра соціогуманітарних технологій