Магістрантка кафедри екології ЛНТУ Ольга Іванців перебуває у Німеччині, адже здобула перемогу у конкурсі стипендіатів і тепер проводить наукові дослідження на базі Інституту біорізноманіття Боннського університету, в рамках участі у програмі DBU (Німецький федеральний фонд охорони навколишнього середовища).

Водночас, у складі команди українських стипендіатів, молоді дослідники мали честь взяти участь у церемонії вручення Німецької екологічної премії Німецького федерального фонду охорони навколишнього середовища (DBU) загальною вартістю 500 000 євро у Магдебурзі.

стипендіантстипендіант

Серед основних гостей заходу - федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр. У своїй промові високопосадовець звернув особливу увагу на жорстокій агресивній війні Росії проти України, яка, окрім всебічної руйнації та знущань, є також нападом на економіку, навколишнє середовище та клімат. Він закликав до рішучості дій: «Ми не повинні допустити, щоб питання захисту екології та клімату були відкладені на невизначений термін! Ми повинні рухатися швидше».

Своєю чергою, Генеральний секретар DBU Александр Бонде заявив, що, незважаючи на енергетичну кризу, Німеччині не варто впадати у відчай, а навпаки, потрібно бути сміливішими: «Ми маємо дотримуватися курсу на захист клімату та відмовитися від постачання викопної енергії. Енергетичний перехід може бути успішним базуючись на трьох стовпах: ефективність, економія та відновлювані джерела».

стипендіантстипендіантстипендіант

Таким чином, учасники церемонії обговорили актуальні питання збереження екології та вирішення кліматичних проблем, які неминуче потребують швидких та ефективних дій. Цінні меседжі почули й українські стипендіати.

Варто відзначити, що Німецька екологічна премія, яку вже 30-й раз присуджує DBU, з року в рік набуває все більшої політичної та соціальної ваги. Зважаючи на війну Росії в Україні, нагорода здійснює особливий сигнал, адже з числа близько 900 гостей в урочистій залі було вісім представників України. Усі вони учасники Програми стипендій DBU для Центральної та Східної Європи (CEE) або стипендіати MOE – спеціальної програми в Україні, яку запровадив Німецький федеральний фонд у березні цього року.

Стипендія Міністерства економіки спрямована на підтримку подальшої освіти та підвищення кваліфікації в галузі захисту навколишнього середовища та охорони природи і призначена для випускників та докторантів.

стипендіантстипендіант

Ольга Іванців;