У місті Києві 25 листопада 2023 року відбулась зустріч студентських активістів в рамках проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищий освіті: зарубіжний досвід і національна практика», організована Громадською організацією «Асоціація юридичних клінік України».

До заходу долучились пілотні ЗВО, що були визначені за результатами відбору та підписали меморандум про співпрацю з цією громадською організацією. Луцький національний технічний університет представила студентка другого курсу спеціальності «Право» Шелест Діана.

антикорупціяантикорупціяантикорупція

Організатори представили антикорупційні проєкти та активності, а також обговорили зі студентами такі цілі:

• просування доброчесності у вищій освіті;
  • дослідження професії антикорупційного уповноваженого ЗВО;
  • проведення експертної оцінки корупційних ризиків ЗВО;
  • розробка моделі ефективного залучення студентів до впровадження моделі антикорупційного комплаєнсу в університеті;
  • налагодження взаємодії уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції з представниками студентського самоврядування;
  • налагодження співпраці з міжнародними та національними організаціями в сфері доброчесності та запобігання корупції у вищий освіті.

Також розглянули відповідальність ЗВО та здобувачів освіти при порушенні доброчесності, способи боротьби з такими порушеннями.

антикорупціяантикорупція

Студенти-активісти, які були присутні на зустрічі, дали фітбек щодо дієвості та доцільності деяких положень представлених інструментів та механізмів для трансформації різних сфер функціонування ЗВО на засадах прозорості та доброчесності. Розглянули роль студентства у цьому процесі.

Не менш важливою темою, яка була порушена, є: «Проблеми, з якими стикаються органи студентського самоврядування в своїй діяльності. Їх роль та вплив на життя на ЗВО. Способи активізації та залучення здобувачів до активної ролі в культурному та науковому житті ЗВО».

Присутні обмінялися чудовим досвідом, ідеями та розробками, отримали велику дозу позитивних емоцій та нових знайомств.

антикорупція

Наостанок організатори зустрічі анонсували та запросили долучитися до пілотування інтерактивної лекції з антикорупції студентів Луцького національного технічного університету в онлайн форматі 29 та 30 листопада 2023 року. Інтерактивна лекція покликана залучити активних студентів, представників студентського самоврядування до антикорупційної діяльності в університеті.

Зицик Сергій, уповноважений з антикорупційної діяльності