Підготовка висококваліфікованих фахівців будь-якої спеціальності, без інтеграції в системі «освіта-наука-виробництво», на сьогодні є практично не можливою. Особливо, це стосується спеціальностей, які задля повноцінної подальшої практичної діяльності повинні мати велику базу аналітичних знань. Тож здобувачі кафедри ОП Агрономія, освітніх рівнів бакалавр та магістр першого року навчання, мали можливість відвідати одну із провідних установ області Волинську філію ДУ «Інститут охорони ґрунтів України».
Окрім великої кількості ґрунтових аналізів та обстежень установа проводить оцінку якості врожаю та практично усіх видів сільськогосподарської продукції і кормів. Директор філії, к. с/г. н Андрій Бортнік, який, до слова, є випускником ЛНТУ, наголосив, що для майбутнього агронома не достатньо мати знання про елементи живлення, добрива та фази розвитку рослин, а обов’язково необхідно знати, які процеси відбуваються в ґрунті, які трансформації, перетворення там відбуваються і як саме це спливає на ріст та розвиток сільськогосподарських культур та якість врожаю.
Завідувач кафедри агрономії, к. с/г. н., доц. Микола Зінчук, який до роботи в ЛНТУ, понад 20 років очолював дану установу, провів своєрідний екскурс ґрунтами Волинської області, наголосивши на перевагах та недоліках ґрунтових видозмін та можливості нівелювання негативних чинників за допомогою певних агротехнічних засобів та заходів.
Здобувачі другого магістерського рівня освіти ОП Агрономія, мали змогу провести власноруч аналізи на визначення спектру мікроелементів за допомогою атомно-абсорбційного спектрофотометра та провести аналіз отриманих даних.
Тож співпраця зі стейкхолдерами, особливо у практичній складовій навчального процесу, має надзвичайно важливе значення, адже дає змогу здобувачам спробувати свої знання та можливості в реальних виробничих умовах.
Кафедра агрономії