Перейти до основного вмісту

З метою відволіктись від непростих буднів в умовах військового стану студенти факультету архітектури, будівництва та дизайну груп БЦІ-21 та БЦІ -41, на чолі з кураторами Верешком Олегом Вікторовичем та Мельник Юлією Анатоліївною, здійснили екскурсію до яскравих осінніх Карпат.

Триденну мандрівку студенти-будівельники ЛНТУ розпочали візитом у с.Розгірче, що на Львівщині. Поруч з ним через річку Стрий розташована нетипова для Галичини стародавня пам’ятка – печерний монастир. Цікавим відкриттям була унікальна історична пам’ятка України -Бункер лінії Арпада. Це  майже один кілометр підземних тунелів, побудованих свого часу угорцями для захисту Карпат від військ Радянської Армії. Тут були розташовані склади, шпиталь, казарма, контрольні виходи, вентиляційні шахти. Масштаби і якість виконаних робіт у ньому вражають, а ось точне призначення самого об’єкта залишається загадкою. Світло на цей унікальний комплекс могли б пролити секретні документи, які можливо, досі зберігаються в московських чи будапештських архівах під грифом «Цілком таємно».

БЦІБЦІБЦІБЦІ

Наступного дня, скуштувавши корисних мінеральних вод, відвідали реабілітаційний центр бурого ведмедя Синевир. Це унікальний та перший в Україні притулок для бурих ведмедів. Розташований  посеред мальовничої природи Національного парку «Синевир». Ділянка центру включає мішані ліси, водойми та водоспади, а з метою безпеки, ще й обгороджена триметровим сітчастим парканом та електропастухом.

Далі, здійснивши невеликий підйом вздовж гірського струмка, відвідали «Морське око» наших лісистих Карпат – озеро Синевир! Схили біля озера, вкриті віковими ялинами, привертають увагу своєю величчю. Посередині розміщений острівець, який нагадує зіницю ока. Гід Тарас проводить нам цікаву екскурсію та переповідає різні легенди, що стосуються озера.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Можливість побувати на вершині гори, побачити невимовні пейзажі, вдихнути чисте повітря карпатських гір ми отримали завдяки підйому канатною дорогою у с . Міжгір’я. Побували також біля одного  із найвідоміших водоспадів України – Шипіт, який вразив студентів своєю величчю і красою.

Наостанок релаксували у термальних басейнах  у комплексі «Жайворонок» в Берегово, вода яких має унікальні оздоровчі та лікувальні властивості. 

«Вершину не можна підкорити. Ти стоїш на ній лічені хвилини, а потім вітер змітає твої сліди. Проте момент в пам’яті закарбується! Тож не шкодуйте ні часу, ні сил, ні грошей на спогади, адже саме спогади роблять нас такими, якими ми є сьогодні. Яскраві емоції, неймовірні краєвиди, друзі поряд: що ще треба для щастя?)», - підсумувала екскурсію Гупік Наталія, студентка групи БЦІ -21. 
 

БЦІБЦІ

Юлія Мельник, Олег Верешко, кафедра БЦІ