Одним з важливих напрямів розвитку тематики лабораторних занять для студентів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія» є засвоєння теоретичних та практичних знань на прикладі функціонування реальних об'єктів будівництва.

Зважаючи на це, доцентом кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ Сергієм Синім вже десятки років практикується проведення лабораторних занять з дисципліни «Інженерні мережі», які зокрема передбачають ознайомлення з особливостями проєктування та конструювання, аналіз роботи систем водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції плавального басейну спорткомплексу ЛНТУ.

БЦІ БЦІ

Згідно з потребами навчального процесу дані лабораторні заняття передбачені для бакалаврів другого курсу та першого курсу скороченої форми навчання.

Ванна плавального басейну розташована на другому поверсі спорткомплексу ЛНТУ та має розміри: 25м х 11м, глибина 1,2...1,8 м, 4 доріжки, а основні технологічні приміщення, в яких власне і відбуваються заплановані роботи лабораторних занять, – у підвальному поверсі будівлі безпосередньо під ванною басейну.

БЦІБЦІ

Таке «занурення» студентів у технічні та технологічні рішення, інженерні особливості реальних умов функціонування інженерних мереж досліджуваного експлуатованого об'єкта будівництва підвищує рівень засвоєння ними навчального матеріалу. Тим більше, що у студентів є додаткова можливість особисто відчути та проаналізувати комфортність умов роботи інженерних систем басейну безпосередньо під час занять з плавання.

Позитивним є також той факт, що інженерні мережі плавального басейну спорткомплексу ЛНТУ були порівняно недавно модернізовані (у кінці 2021 року), а їхні технічні та технологічні показники роботи постійно удосконалюються відповідно до сучасних потреб експлуатації. Це дозволяє ознайомити студентів з сучасними тенденціями розвитку інженерних мереж, традиційними та перспективними технічними та технологічними рішеннями з їх проєктування, модернізації, експлуатації та загалом – з будівництва та реконструкції будівель та споруд з плавальними басейнами.

БЦІБЦІ

В процесі лабораторних занять студенти обстежують інженерні мережі плавального басейну, аналізують показники та характеристики їх роботи.

Набутий таким чином досвід буде корисним для підвищення рівня фахових компетентностей бакалаврів у сфері будівництва та цивільної інженерії.

БЦІ

Сергій Синій, кафедра БЦІ