Перейти до основного вмісту

Чи можливо взагалі знайти людину, яка не любить морозиво?! Хоча можуть відрізнятися смаки морозива: з місо-карамеллю, з смаком ікри, зі смаком бекону, з Carolina Reaper, часникове, кукурудзяне.

Студенти зі спеціальності «Готельно-ресторанна справа» групи ГРС-21, в межах вивчення дисципліни «Технологія продукції ресторанної справи», із задоволенням долучились до вебінару «Традиційні та авторські технології заморожених десертів».

ГТР

Лектор Сабіров Олександр  Володимирович, викладач кулінарної академії, голова технологічного департаменту ТОВ «Mamamia», розповів про технологічний процес виробництва морозива, який включає в себе підготування сировини, суміші, фільтрування, пастеризацію, гомогенізацію, охолодження, загартовування і дозагартовування морозива. Продемонстрував схему виробництва морозива, обладання: емульсікатор, дозатор, шокер, пастеризатор, фрізер.

Доцент Оксана Громик зауважила, що джелато (gelātus) відрізняється від традиційного морозива. По-перше для виготовлення джелато використовують лише свіже коров’яче молоко та вершки, а також натуральні фрукти і добавки. Тому у його складі менше жирів і цукру. Важливим інгредієнтом у приготуванні будь-якого морозива є повітря, за допомогою якого збивають масу. Традиційне морозиво насичується повітрям на 50 % і більше, а джелато – до 25%, саме воно  зберігається усього декілька годин після приготування.

ГТРГТРГТР

Здобувачі освіти дізналися про усі тонкощі приготування заморожених десертів. Шкіндер Діана розповіла: якщо морозиво виготовлене з молочних продуктів без жирів рослинного походження, то на маркуванні буде зазначено ДСТУ 4733:2007, «фруктовий лід»  ДСТУ 4734:2007, комбінований склад сировини  ДСТУ 4735:2007.

Проведення таких заходів дає можливість поглиблювати та вдосконалювати  знання з технології заморожених десертів.  Щиро дякуємо за організацію вебінару Гніцевич Вікторії Альбертівні доктору технічних наук, професору  кафедри технології і організації ресторанного господарства Державного торговельно-економічного університету / Київського національного торговельно-економічного університету.

ГТР

ГТРГТРГТР

Оксана Громик, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи