Перейти до основного вмісту

СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ДИЗАЙНУ
ВІДВІДАЛИ ВИСТАВКУ ПИСАНОК

10 квітня 2017 року студенти І курсу групи Д-11 кафедри дизайну відвідали виставку робіт учасників Двадцять третього обласного конкурсу «Волинська писанка ІІІ тисячоліття». Виставка та конкурс відбулися на базі Волинського краєзнавчого музею. Самі студенти теж взяли участь у конкурсі – було подано 14 робіт від Луцького НТУ з авторськими композиціями та пофарбованими натуральними барвниками писанками. Керівник студентських робіт – Анна Дідух.

 


Кожен зображений на писаночці символ щось означав: один – благополуччя, інший – родинний затишок, ще один – народження дитини чи хороший урожай цього року. Усі писанки створювалися з побажаннями добра та з чистою душею. Вони були своєрідним оберегом у хаті, тому їх намагалися зберегти до наступної весни. Малюючи його, минулі покоління залишали символічний текст, який оберігав від хвороби, допомагав у нещасті, захищав від злого ока.

Найстаріший орнамент на писанках подекуди зберігається ще й досі. Він переважно геометричний: трикутники, спіралі, кола, сорок гілок тощо. Все це – знаки різних ритуалів або священні числа.

Цього року на конкурс подали роботи 79 писанкарів з різних районів Волинської області.

Окрім волинських експонатів, на виставці демонструються писанки майстрині Ірини Михалевич з м. Олександрії, відтворені за зразками, що увійшли до альбому «Український народний орнамент: вишивки, тканини, писанки» Ольги Косач (Київ, 1876 р.). Для їх фарбування мисткиня використала заморожені чорниці, червоні пелюстки цезальпінії, засушену ромашку.

Кожна людина бажає залишити хороший слід після себе, а для цього потрібно пам’ятати звичаї та традиції свого народу. Навіть найменший подарунок може бути найкращим, якщо у нього вкласти душу. А наші предки знали як це робити, і ми повинні продовжувати їхню мету.

Анна Дідух,
асистент кафедри дизайну