29 березня 2024 року в Луцькому національному технічному університеті відбулася онлайн гостьова лекція на тему: «Проектування систем блискавкозахисту цивільних об'єктів». Гостьовий лектор – інженер-проектувальник ПП «Вест-Вектор» Любомир Фалько, який є випускником кафедри.

Захід організований кафедрою електричної інженерії спільно з керівництвом ПП «Вест-Вектор», директор якого, Мяновський Валентин Дмитрович, входить до складу ради роботодавців факультету архітектури, будівництва та дизайну (спеціальність 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка). Слухачами заходу були студенти бакалаври 4 курсу та магістри спеціальності Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, а також викладачі кафедри електричної інженерії.

електроінженеріяелектроінженерія

Любомир Фалько ознайомив слухачів лекції з основними напрямками діяльності підприємства, розповів про особливості роботи інженером-проектувальником в сфері електроенергетики та презентував один із своїх проектів: «Встановлення системи блискавкозахисту на будівлі готелю MOJO за адресою: м. Луцьк, вул. Ковельська, 16». Студенти та викладачі кафедри електричної інженерії ознайомились з короткою характеристикою проектованого об’єкту, нормативно-технічними документами, на підставі яких був розроблений даний проект, особливостями монтажу блискавкозахисту E.S.E. Gromostar з використанням обладнання блискавкозахисту «FS» (Україна).

електроінженеріяелектроінженерія

Під час проведення лекції були розглянуті наступні питання: основні терміни та визначення, що стосуються блискавкозахисту, призначення системи блискавкозахисту та необхідність її виконання на цивільних об’єктах, принцип роботи активних блискавкоприймачів «GROMOSTAR 45» (сертифікат відповідності UA.021.00098-20), їх будовою та монтажем; влаштування та монтаж системи доземних провідників (струмовідводів) на будівлі готелю, монтаж системи заземлення і т.п. Всі присутні мали змогу побачити типові вузли виконання блискавкоприймачів «GROMOSTAR 45» на плоскій покрівлі, схеми прокладання провідників LPS ((lightning protection system) по плоскій та скатній фальцевій покрівлі, схеми прокладання доземних провідників методом натягування, схеми влаштування контрольного з'єднання доземного провідника зі смугою уземлення, схеми влаштування заземлення та типові з’єднання провідників.

електроінженеріяелектроінженерія

Гостьова лекція була проведена лектором на високому професійному рівні, з обговоренням актуальних питань із аудиторією. Результати даного заходу сприятимуть розвитку професійних навичок та знань здобувачів вищої освіти в напрямку розробки різноманітних проектів, що стосуються об’єктів електроенергетики та професійних компетентностей науково-педагогічних працівників кафедри електричної інженерії.

Кафедра електроінженерії