Перейти до основного вмісту

Студенти ЛНТУ мали чудову нагоду поспілкуватися із представниками мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Луцька. Фахівці зустрілися зі студентами – майбутніми колегами у сфері соціального захисту, аби розповісти про види насильства, методи запобігання та протидії домашньому насильству, психологічну допомогу і підтримку тим, хто цього потребує.

Команда мобільної бригади уже не вперше виступає в ролі запрошених спікерів в ЛНТУ та ділиться зі студентами власним досвідом професійної діяльності, корисними порадами щодо взаємодії із людьми, наданням психологічної допомоги тощо.

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення

Зустріч відбулася в межах вивчення дисципліни «Право соціального забезпечення в Україні», яку в ЛНТУ викладає доцент кафедри права Наталія Щербюк. Вона ж і представила гостей заходу, наголосивши, що тема домашнього, психологічного насильства є дуже актуальною та може мати негативні наслідки для всього суспільства. Зважаючи на те, що студенти вивчають теоретичні аспекти соціальних ризиків, вони, водночас, мають нагоду почути практичні особливості роботи соціальних працівників.

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення

Передусім, фахівці розповіли про діяльність мобільної бригади соціально-психологічної допомоги у Луцьку та їхнє основне завдання: мобільно виїжджати на виклики до найбільш важкодоступних місць, надавати послуги мешканкам/-цям місцевих громад і внутрішньо переміщеним особам, що перебувають на їх території та не мають доступу до спеціалізованих закладів чи обмежені у пересуванні. Проєкт «Мобільна бригада Луцьк» реалізовується Управлінням соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Луцької міської ради за фінансової підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine у співпраці з Благодійним фондом «Butterfly».

Фахівці бригади надають психологічну допомогу, реагують на повідомлення про випадки насильства, інформують постраждалих осіб про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства, роз’яснюють постраждалим особам їхні права та можливості отримання допомоги, а також проводять інформаційно-просвітницьку діяльність.

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення

Учасники зустрічі розглянули основні відмінності насильства від конфлікту, адже насильство є результатом свідомих дій людини. Характеризується воно такими ознаками як: умисність, спричинення шкоди, порушення прав і свобод людини та значна перевага сил того, хто чинить насильство.

Психологиня Надія Бруяка продемонструвала студентам фільм про домашнє насильство. Разом зі здобувачами вони обговорили побачене і оцінили ризики домашнього насильства, зрозуміли наскільки важливо йому протистояти і, таким чином, рятувати життя своє та своїх близьких. Одночасно, спікери поділилися практичним досвідом взаємодії із людьми, які стали жертвами домашнього насильства, реальними історіями професійної діяльності та дали цінні поради щодо майбутньої роботи у професії.

соціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпеченнясоціальне забезпечення