Дрони. Ми чули, що за ними майбутнє, а тепер відчули, що за ними - ще й наша перемога! Технологія виготовлення дронів стає дедалі більш затребуваною, а в Україні - ба більше - гострою.

Саме тому кафедра автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій ЛНТУ впровадила нову освітню програму під назвою «Системи керування безпілотними літальними апаратами».

Дрони

І викладачі взялися не лише навчати студентів теорії, а й активно залучати до занять практиків. Зокрема, доцент кафедри АКІТ Віктор Сацик організував лекцію із Бондаренком Олександром в рамках ведення дисципліни «Компютерна графіка, картографування та GPS моніторинг», гуртка «Технології Інтернету Речей».

Олександр - волонтер та програміст, що безпосередньо займається виготовленням БПЛА. 26 жовтня він провів лекцію на тему «Виготовлення БПЛА типу FPV та огляд програмних продуктів керування ними».

ДрониДрони

Серед гостей, до речі, були не лише студенти денної та заочної форм навчання. Охоче послухати пана Олександра прийшли і викладачі, і військовослужбовці, і учні луцької школи №19.

ДрониДрони

На лекції гості почули про широке використання дронів у різних галузях промисловості, включаючи сільське господарство для агросконтингу (новий напрямок на перетині агрономії, інформаційних технологій і аналітики), будівництво доріг, медіа, картографування, військові справи, захист дикої природи тощо, їхню роль у попередженні природних катастроф.

ДрониДрониДрониДрони

Олександр розповів про сфери використання дронів, їхню вартість, складність виготовлення, закупівлю необхідних компонентів та актуальність їх використання у військових операціях. Лекція також охоплювала не тільки різні типи безпілотників та структуру будову БПЛА (рама, земний контролер, регулятори швидкості, приймачі RX, відеокамери, відеопередавачі тощо), а  також програмне забезпечення управління ними під час налаштування та управління.

Дрони

Учасники мали можливість ознайомитись з реальним FPV коптером, а також використовуючисимуляційні окуляри перевірити аналогове зображення для тестування польотів БПЛА.

Завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, доцент Лапченко Юрій Сергійович