Перейти до основного вмісту

Науковці кафедри прикладної механіки та мехатроніки і кафедри матеріалознавства протягом більш ніж 30 років приділяють увагу рециклінгу - процесу переробки відходів у матеріал, який можна використовувати повторно. Він є ключовим елементом циркулярної економіки. Основна увага приділяється утилізації шліфувальних шламів підшипникового виробництва. Останнім часом почали досліджувати і розробляти технології утилізації відходів кувально-штампувального та прокатного виробництва – окалини. 

До цієї роботи, під керівництвом доцента кафедри прикладної механіки та мехатроніки Людмили Самчук та професора кафедри матеріалознавства  Віктора Рудя, залучили студентів обох кафедр. Результати своїх попередніх досліджень вони представили на Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт, що був оголошений Фінською компанією Tapojärvi.

Команда у складі Любові Макарук та Анни Тарасюк, Дем’яна Батюка та Назара Грибка представила проект за темою «Металеві відходи - шлях до отримання деталей конструкційного та триботехнічного призначення».

конкурсконкурс

Проект спрямований на розробку технології утилізації окалини з метою отримання високоякісних металевих порошків для подальшого виготовлення з них деталей конструкційного та триботехнічного призначення.

Експериментальні дослідження наших студентів проводимуться на прикладі окалини сталі 18Х2Н4МА кувально-штампувального виробництва ПАТ «Ковельсільмаш». Натомість, практична реалізація отриманих результатів планується на виробничих площах ПАТ «Ковельсільмаш» шляхом впровадження технології виготовлення деталей з участю порошків сталі 18Х2Н4МА.  

Варто зазначити, що компанія Tapojärvi, яка оголосила конкурс, працює як частина індустріальної циклічної економіки, яка постійно переробляє промислові побічні продукти та інновує нові рішення.

КонкурсКонкурсКонкурс


Конкурс стартував 6 березня і робота наших здобувачів була відібрана для розгляду суддівською колегією. Далі ж успішні команди будуть запрошені на презентацію проектів, що відбудеться у травні. Наступними етапами Міжнародного конкурсу стануть онлайн-пітчинг, тренування обраних команд та підсумковий захід для фіналістів, що відбудеться восени.

Вища колегія суддів, сформована Tapojärvi, оцінюватиме конкурсні роботи та нагороджуватиме три найкращі команди на фінальному семінарі, трансляція якого відбудеться 27 жовтня 2023 року.

конкурсконкурс

Команда, яка здобуде перемогу, отримає 10 000 євро. Решта фіналістів отримають нагороди дещо меншої суми. Водночас, учасники мають усі шанси отримати пропозицію від Tapojärvi щодо працевлаштування та дисертаційного дослідження для реалізації наукових ідей.

Бажаємо команді талановитих студентів та їхніх наукових керівників успіхів у презентації наукового дослідження на міжнародній арені та впевненої перемоги у конкурсі!

конкурс