Студенти ЛНТУ в Головному управлінні ДПС у Волинській області

4 листопада 2021 року студенти факультету бізнесу та права Луцького національного технічного університету спеціальностей «Економіка», «Управління персоналом», «Менеджмент організації», «Міжнародні економічні відносини» відвідали Державну податкову службу у Волинській області, де їм провели унікальну лекцію в рамках дисципліни «Організація та розвиток власного бізнесу» на тему «Приватний підприємець та особливості системи оподаткування».

На порозі вище зазначеної державної установи відвідувачів зустріла завідувач сектору інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Волинській області Олена Нікотіна.

Згодом студентів та викладачів ЛНТУ запросили до залу засідань, де з першоджерела вони отримали найсвіжішу, цікаву й змістовну інформацію, яка безумовно є дуже важливою для осіб, що планують створити та розвивати власний бізнес.

Загалом, Олена Нікотіна розповіла про наявні сьогодні в нашій державі системи оподаткування, їх особливості, переваги та недоліки кожної із них, а також якими принципами слід користуватися підприємцям-початківцям (майбутнім підприємцям) при виборі системи оподаткування.

Особливу увагу наша лектор зосередила на спрощеній системі оподаткування та групах платників єдиного податку, адже більшість бізнесменів, особливо на старті своєї діяльності, починають свою справу з малого (дрібного) підприємництва.

Як виявилося згодом, важливими моментами при виборі системи оподаткування є: наявний бізнес-план (проект), кількість засновників (учасників), вид діяльності суб?єкта господарювання масштаби діяльності, майбутній штат найманих працівників тощо.

Також, пані Олена розповіла про особливості, можливості та переваги електронної системи реєстрації/виключення (припинення) суб?єктів господарювання як платників податку, а також надала детальні інструкції щодо пошуку необхідної інформації на сайті Головного управління ДПС у Волинській області та ін.

Розповівши про всі нюанси податкових систем, наявних в Україні, функції Головного управління ДПС у Волинській області, всю важливість їх діяльності, у студентів та викладачів все ж таки виникли питання, на які Олена Нікотіна з радістю дала відповідь.

У підсумку можу сказати, що екскурсія, до даної держустанови, була неймовірно цікавою, проведена на дійсно високому рівні, досить інформативною та справила велике враження на студентів, й сподіваюсь отримані знання допоможуть їм у створенні та розвитку власного бізнесу.

Щиро дякуємо Олені Нікотіній та працівникам Головного управління ДПС у Волинській області за можливість побувати у їхній установі й отримані знання, необхідні майбутньому підприємцю.

Кафедра економіки,

Петро Косінський