Перейти до основного вмісту

Студенти ЛНТУ вшанували пам’ять тих, хто не залишив варту на Чорнобильській  АЕС

20 квітня 2021 року кафедрами туризму та готельно-ресторанної справи, іноземної та української філології і бібліотекою Луцького НТУ було проведено захід «Вшанування пам’яті тих, хто не залишили варту на Чорнобильській  АЕС».

Студенти 1 курсу спеціальностей «Туризм» та «Міжнародні економічні відносини», у рамках навчальних дисциплін «Організація екскурсійної діяльності» та «Ділова українська мова» провели пішохідну екскурсію найцікавішими місцями Луцька. Свою професійну майстерність студенти продемонстрували у ролі екскурсоводів.

Від центральної площі – Театрального майдану, учасники екскурсії рушили  до пам’ятника Т. Г. Шевченка. Вінтюк Дмитро зауважив: «Пам'ятник великому українському поету і мислителю Т.Г.Шевченку  відкрито у 181-у річницю з  Дня народження великого українця — 9 березня 1995 року». Доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва зазначила: «Т.Г. Шевченко – одна з найобдарованіших у світі постатей. Про це свідчить велика кількість зведених йому на планеті пам’ятників. Де б не були українці, вони завжди несуть любов до рідної землі і любов до Т.Г.Шевченка».

Демидюк Світлана, прямуючи вулицею Шопена, розповіла: «У кінці ХІХ ст. означена вулиця називалася Таборова, адже закінчувалася перед Сапалаївкою, за якою було «таборище». На початку ХХ століття на Таборовій було зведено Земську лікарню (з кінця 1950-х до 1984 року – будинок Волинського краєзнавчого музею)».

Гроголь Аліна зауважила, що пам’ятник жертвам Чорнобиля на Меморіалі Слави в Луцьку, присвячений 3000 ліквідаторам і 160 тисячам волинян,  постраждалим від аварія на ЧАЕС 26 квітня 1986 року.

Доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Оксана Громик розповіла реальну історію Василя Ігнатенка – пожежника, який гасив пожежу на 4-му реакторі ЧАЕС. Саме історію Василя і Людмили Ігнатенків знає весь світ завдяки серіалу «Чорнобиль». Чорнобильська трагедія – це жорстке і безкомпромісне попередження людству.

Про ліквідаторів аварії та їхній подвиг розповіли провідний бібліотекар Людмила Петрина та провідний бібліограф Євгенія Будчик, зауваживши: «З глибокою пошаною схиляємо голови перед ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого вони віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії,  захистили  не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки».          

Захід завершився хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника загиблих ліквідаторів та жертв Чорнобильської катастрофи…

Оксана Громик,  доцент  кафедри туризму та готельно-ресторанної справи