До відзначення 300-річчя з дня народження видатного українського філософа Г. Сковороди кафедра соціогуманітарних технологій та бібліотека ЛНТУ провели круглий стіл «Філософія Г. Сковороди в сучасних інтерпретаціях».

Філософські погляди Г. Сковороди увібрали в себе традицію античного розуміння філософії як любові до мудрості, києворуської філософії як любові до Бога, розуміння книжної культури та рефлексій над Біблією.

сковородасковорода

Результатом стали оригінальні ідеї, які знайшли відображення у літературній та філософській творчості, у стилі життя мислителя. Обравши шлях мандрівного філософа, Г. Сковорода показував приклад помірності, діяльної любові до ближнього, закликав через самопізнання відшукати в собі «сродність» із працею. А для цього слід заглибитися у свою душу, пізнати самого себе та Бога  в своєму серці. Ці ідеї і сьогодні не втрачають актуальності, оскільки у вирі подій важливо приділити увагу спогляданню, пізнати самого себе, звернутися до вищої істини, віднайти сродність із діяльністю.

сковородасковородасковородасковорода

Про все це сьогодні говорили студенти спеціальностей «Комп'ютерні науки» та «Соціальне забезпечення» під час роботи круглого столу. Вони презентували свої творчі роботи, присвячені життєвому шляху та філософським поглядам Г.Сковороди, прослідкували їх вплив на подальший розвиток української філософії.

сковородасковородасковородасковородасковородасковорода

Оксана Сільвестрова, к.філос.н., доцент кафедри соціогуманітарних технологій