Перейти до основного вмісту

23 листопада 2022 року для здобувачів освітніх програм «Харчові технології та ресторанне господарство» (магістерський рівень) та «Харчові технології» (бакалаврський рівень) спеціальності 181 Харчові технології в онлайн-форматі відбулася лекція на тему «Трансгенні організми як компонент харчової продукції».

Лекцію провели д.т.н., професор Цихановська Ірина Василівна та к.х.н., доцент Александров Олександр Валентинович (Українська інженерно-педагогічна академія, м. Харків). 
 

ТОПВТОПВ


Під час лекції здобувачі дізналися, що таке генетично модифіковані організми (ГМО) та які способи генної інженерії дозволяють змінити ДНК живих організмів. Зокрема про те, що одержання ГМО пов’язано із «вбудовуванням» чужого гена в ДНК інших рослин з метою зміни їх властивостей або параметрів. Було зазначено, що ГМО можуть містити фрагменти ДНК з будь-яких інших живих організмів (рослин, бактерій, комах, риб, тварин і навіть людини). 
 

ТОПВТОПВ


У лекції значна увага була приділена досягненням генної інженерії, зокрема було розглянуто переваги рослинної сировини, що містить ГМО, і яка використовується у виробництві харчових продуктів. Також розглядалося застосування методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) для визначення вмісту ГМО у харчових продуктах.

У кінці лекції лектори обґрунтували основні переваги від використання харчової сировини, що містить ГМО, та спростували побоювання щодо її негативного впливу на організм людини, а також дали відповіді на запитання учасників.  

Ігор Дударєв, професор кафедри ТОПВ