Перейти до основного вмісту

Студенти ЛНТУ Еліна Приходько та Наталія Пись, під науковим керівництвом доцента кафедри комп’ютерних наук Юрія Лук’янчука та доцента кафедри інженерії програмного забезпечення Олени Суринович взяли участь у ІV Конкурсі стартап-проектів «Спробуй і ти».

Цьогоріч формат конкурсу був максимально інтерактивним та спрямованим на досягнення практичного результату. В ході роботи з тренерами та консультантами конкурсу кожна команда мала можливість розробити бізнес-модель свого проєкту та почати рухатися до його реалізації, а команди-переможниці мали шанс отримати підтримку у прототипуванні.

Так, наші талановиті студенти із науковими керівниками поєднали технології QR-коду та 3D-друку для створення унікальних аксесуарів для безпеки дітей. Це брелок із QR-кодом, де міститься особиста інформація його власника, ім’я дитини та контакти батьків, інші важливі особливості. Таким чином, якщо дитина загубиться або опиниться у небезпечній ситуації, люди зможуть допомогти їй та віднайти батьків. Більше того, матеріал виробів PLA пластик є безпечний і повністю біорозкладний протягом 12 років, оскільки складається із цукру із тростини, кукурудзяного крохмалю та молочної кислоти.

 

Водночас, автори соціального проекту отримали співфінансування на виготовлення прототипів (товарних зразків) проєктних креативних виробів та взяли участь у тренінгах з формування підприємницьких ідей, бізнес-моделювання та цифрових інструментів ведення бізнесу від міжнародної команди експертів проєкту Create Creative Entrepreneurs.

Зокрема, на отримані кошти від конкурсу уже був напрацьований дизайн виробу у вигляді брелоку; розробляються інші дизайнерські рішення; придбані комплектуючі для виробів та 3D-принтерів; знайдені інвестори, що нададуть місце на хмарному сервері. 

конкурсконкурс

А ще, проєкт Create Creative Entrepreneurs програми Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme від British Council Ukraine та Українська Асоціація з розвитку менеджменту та бізнес-освіти (УАРМБО) провели Міжнародну школу педагогічної майстерності «Create Creative Entrepreneurs Leaders School» для наставників команд. Наставниками нашої команди, які взяли участь у Міжнародній школі є Юрій Лук’янчук та Олена Суринович. Тренерами та менторами Міжнародної школи  педагогічної майстерності є досвідчені викладачі University of Bedfordshire Business School (Велика Британія) та Центр розвитку «ЧАС ЗМІН» (Україна).

конкурсконкурс

Вітаємо наших колег та студентів із успішними результатами участі в Конкурсі, розробкою важливого соціального проекту та бажаємо подальшого перспективного втілення актуальної ідеї у життя!