Студенти-обліковці ознайомилися із особливостями діяльності Держаудитслужби у Волинській області

9 грудня для студентів спеціальності «Облік і оподаткування», в рамках вивчення дисциплін «Економічний контроль» та «Державний фінансовий контроль», проведена практична лекція щодо здійснення державного фінансового контролю Державною аудиторською службою України.

foto

Бондар Віталій Іванович, заступник начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області розповів студентам про структуру та основні напрямки діяльності управління. Особлива увага була приділена питанням інспектування, аудиту місцевих бюджетів, моніторингу та перевірки закупівель. Відмічено, що в сучасних умовах актуальності набирає проведення державного ІТ-аудиту. Під час виступу лектор поділився секретами:

• планування та проведення інспектування у формі ревізії;
  • здійснення планових та позапланових ревізій;
  • проведення зустрічних звірок і в яких випадках;
  • особливостей проведення інвентаризації в процесі здійснення ревізії;
  • ревізії використання бюджетних коштів автодорожніми підприємствами;
  • аудиту малокомплектних шкіл та надання рекомендацій;
  • проведення моніторингу та перевірки тендерної документації;
  • формування основних складових акту ревізії та як правильно здійснити записи в акті.

foto

Віталій Іванович зауважив, що на офіційній веб-сторінці Держаудитслужби висвітлюється вся інформація відносно діяльності установи. Усі,  хто бажає можуть зайти на сторінку та ознайомитися з даними результатів аудиту, інспектування, моніторингу та перевірки закупівель. Важливо пам’ятати, що діяльність представників Держаудитслужби ґрунтується низкою нормативно-правових актів, а перед початком контрольних заходів увага приділяється також законодавчим актам, які регламентують особливості діяльності об’єкту контролю.

foto

Віталій Іванович відмітив, що на сайті Держаудитслужби також міститься інформація про вакантні посади в Управлінні та запропонував студентам, після отримання повної вищої освіти (бажано магістр) приймати активну участь в конкурсах на відповідні посади, адже це є прекрасною можливістю для їх професійного старту.

foto

Викладачі та студенти кафедри обліку і аудиту щиро вдячні Управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області за співпрацю, а також Бондарю Віталію Івановичу за особливо пізнавальну та наповнену практикою лекцію.

Кафедра обліку і аудиту