Перейти до основного вмісту

Студенти ознайомились з процесом виробництва підшипників

Студенти 5-го курсу спеціальностей «Прикладне матеріалознавство» та «Обладнання та технології пластичного формування конструкцій машинобудування» Луцького НТУ кафедри матеріалознавства та ПФКМ 18 лютого відвідали АТ «СКФ Україна» (Публічне).

Організаторами екскурсії були викладачі кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування Дмитро Гусачук та Наталія Імбірович.

Інформативну та грунтовну екскурсію виробничими цехами заводу провів головний технолог Баран Віктор Миколайович, який розповів, що на сьогодні АТ «СКФ Україна» (Публічне) є надійним постачальником якісної підшипникової продукції для провідних конвеєрних заводів країн СНД та ринки Європи, Азії, Америки.

Студенти побачили реальне виробництво підшипників, побували в ковальсько-пресовому, пресово-заготівельному цехах, побачили процес галтування деталей. Майбутні спеціалісти ознайомились з такими новаціями, запровадженими у співробітництві з SKF: покращена геометрія контакту ролика з бортом та доріжками кочення, покращена подача змащувального матеріалу в зону контакту, вдосконалена технологія виготовлення кілець, роликів, сепараторів, складання підшипників з використанням досвіду SKF. Побачили термічну обробку деталей в захищеному середовищі, що забезпечує одержання кілець без окалини, суперфінішну обробку доріжок кочення зовнішнього, внутрішнього кілець та твірної ролика.

Майбутні фахівці мали змогу порівняти лазерне маркування кілець підшипника з електричним.

Віктор Миколайович розповів, що на заводі запроваджено контроль параметрів деталей підшипників з використанням пристроїв та обладнання виробництва SKF у відповідності з методами та вимогами SKF та вказав на переваги, отримані внаслідок впровадження новацій.

Він також наголосив, що випускники спеціальностей «Прикладне матеріалознавство» та «Обладнання та технології пластичного формування конструкцій машинобудування», які працюють на заводі, показують себе гарними фахівцями.  Віктор Миколайович висловив надію на те, що студенти, які відвідали екскурсію, в майбутньому теж зможуть займати посади на АТ «СКФ Україна».

Дякуємо керівництву АТ «СКФ Україна» (Публічне) за екскурсію!

 

Наталія Імбірович,

доцент кафедри матеріалознавства

та пластичного формування конструкцій машинобудування