Поряд із теоретичним навчанням, студенти ЛНТУ отримують практичні навички, опановують професію «зсередини», постійно спілкуючись із фахівцями-практиками, запрошеними лекторами та відвідуючи місця потенційного майбутнього працевлаштування.

Сьогодні ознайомилися із діяльністю Волинської обласної прокуратури студенти першого та четвертого курсів кафедри права. Для здобувачів освіти влаштували екскурсію органом державної влади, познайомили із її працівниками та розповіли про основні напрями діяльності прокурорів, реальні ситуації, із якими вони стикаються в професії.

прокуратурапрокуратура

У стінах державного органу зустріла студентів речниця Волинської обласної прокуратури Наталія Мурахевич. Вона розповіла про історію приміщення прокуратури, про кількість працівників та про конкурсну процедуру на посаду прокурора. Окрім того, Наталія Мурахевич поділилася інформацією щодо розміру зарплатні і, водночас, наголосила на об’ємі обов’язків, які повинні виконувати працівники прокуратури а це, фактично, цілодобова робота.

прокуратурапрокуратурапрокуратурапрокуратура

У форматі діалогу студенти мали нагоду поспілкуватися із начальником відділу представництва інтересів держави в суді Тарасом Смалюком. Він розповів про функції та повноваження прокуратури, справи, із якими стикаються прокурори, про організацію та порядок діяльності прокуратури. Поділився спікер і власним досвідом професійного зростання, розповів про те, яку освіту здобував і як рухався кар’єрними сходинками, яким чином долає стрес від напруженої роботи.

Молодь розглянула стадії кримінального процесу з боку прокуратури, від внесення відомостей до ЄРДР до заключної стадії, а також дізналася про специфіку взаємодії прокурорів зі слідчими, адже результат справи є їхньою спільною роботою.

прокуратурапрокуратурапрокуратурапрокуратурапрокуратурапрокуратура

Продовжила тему прокурор відділу забезпечення діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Волинської обласної прокуратури Надія Артиш. Вона акцентувала увагу на резонансних справах, які розглядають прокурори, яким чином здійснюють представництво у суді, як взаємодіють із адвокатами тощо. Поділилася особистими темами поєднання роботи, сім’ї та дозвілля і розповіла про можливі ситуації погроз чи замахів зі сторони обвинувачених.

прокуратурапрокуратурапрокуратурапрокуратурапрокуратура

Ознайомлюючись із іншим приміщенням прокуратури, студенти мали нагоду поспілкуватися із заступником начальника відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, досудового розслідування та підтримання публічного обвинувачення обласної прокуратури Василем Петруком. Він розповів про свій досвід роботи прокурором, особливості професії та поділився історіями цікавих справ, які розслідували в обласній прокуратурі.

Здобувачі активно ставили свої запитання, цікавилися усіма нюансами здійснення державної служби, комунікували із майбутніми колегами та черпали від них корисні поради.

прокуратурапрокуратурапрокуратурапрокуратурапрокуратура

На завершення зустрічі, доцент кафедри права ЛНТУ Наталія Рябих, за ініціативи якої відбулася ознайомча екскурсія до прокуратури, резюмувала: «Подібні екскурсії надзвичайно важливі для кращого розуміння та вивчення курсу кримінального процесу. Саме таким чином наші студенти здобувають практичні знання, спілкуються із досвідченими колегами та пізнають процес роботи зсередини, оцінюючи усі можливості, переваги та складнощі професії».

прокуратура