Майстер-клас із писанкарства відбувся сьогодні в ЛНТУ. Його головними учасниками стали студенти, викладачі та їхні дітлахи із нашого ЗВО та Донецького національного технічного університету.

Допомагали розібратися у давній український традиції писанкарства  викладачі кафедри архітектури і дизайну, а це: Ольга Приступа, Наталія Градиська та Марія Воробчук. Долучився до створення писанок декан ФАБД Олександр Андрійчук.

ПисанкиПисанкиПисанки

У невимушеній атмосфері, біля палаючих свічок та навколо цілого спектру українських орнаментів, учасники майстер-класу з усією душею доклалися до створення великодніх писанок.

Привітала учасників заходу перший проректор ЛНТУ Надія Ковальчук. Вона побажала кожному, аби ті мрії і ті бажання, які ми промальовуємо у візерунках, обов’язково збулися, а свято Пасхи принесло для кожного добро, віру у майбутнє та перемогу.

«В переддень такого великого свята, кожен з нас відчуває себе причетним до чогось незвичного, гарного, прекрасного і кожен з нас в цей тиждень має змогу очиститися, переглянути своє життя і зрозуміти, що після того величного свята, потрібно мабуть бути іншою людиною, з чистими думками і світлими помислами. Сьогодні ми можемо долучитися до створення писанок. Кожна із них є особливою, унікальною та неповторною. Тому бажаю вам відчуття світла, легкості й добра, аби розмальовуючи писанки, ви думали про найпотаємніше і щоб ці бажання обов’язково збулися», - зазначила проректор.

ПисанкиПисанкиПисанки

Тож учасники майстер-класу мали можливість спочатку оглянути орнаменти. Кожен міг обрати для себе той малюнок, який прагнув відобразити на писанці. Хтось бажає здоров’я, хтось прагне кохання, хтось хоче сили, а хтось воліє відобразити символи жіноцтва та роду на святковій писанці. Усім відомо, що давні українські візерунки містять у собі символи та приховані значення, тож і сьогодні писанкарі в ЛНТУ зображали на великодніх яєчках усе те, про що мріяли.

ПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанки

Після того, як обрали візерунок, учасники майстер-класу промальовували його олівцем на «видутому» яєчку. За цими лініями наносили теплий віск за допомогою писачка, а тоді зафарбовували барвниками й щиро раділи власноруч створеною красою.

ПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанки

В ЛНТУ подібні майстер-класи є традиційними і відбуваються щороку напередодні світлого свята Великодня. Минулоріч акція об’єднала нас із колегами з ДонНТУ, які прибули до Луцька, тікаючи від жахіть війни. Цього року традиція писанкарства продовжується і, вимальовуючи писачком таємничі орнаменти, усі ми закодовуємо спільне бажання для кожного – перемогу! Віримо, що свято Великодня подарує кожному незламну надію і душевне тепло, а завдяки спільним традиціям, вірою та сподіванням, ми здобудемо перемогу  та мир на нашій землі!

ПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанкиПисанки