Кафедра будівництва та цивільної інженерії десятки років підтримує дружні партнерські стосунки з Вищим професійним училищем будівництва та архітектури м. Луцька. Основним напрямком співпраці є підготовка фахівців будівництва. Випускники ВПУ будівництва та архітектури – бажані студенти ЛНТУ! Тут вони мають можливість продовжити навчання за скороченою формою, поглибити свої теоретичні знання, здобути нові компетентності.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Перше знайомство студентів ВПУ будівництва та архітектури з Луцьким національним технічним університетом відбулося в науково-дослідній будівельній лабораторії (НДБЛ) кафедри будівництва та цивільної інженерії. Завідувач кафедри Ольга Ужегова розповіла студентам ВПУ про основні функції лабораторії, її здобутки, про важливість лабораторних досліджень у сфері будівництва.

Завідувач НДБЛ Сергій Лучинець ознайомив майбутніх абітурієнтів з діяльністю лабораторії, її технічним оснащенням, провів кілька дослідів з визначення міцності бетону, навчив визначити марку цегли. Студенти зацікавились неруйнівними методами контролю якості бетону, спробували самостійно інструментально виявити арматуру у виробі, встановити її діаметр та захисний шар бетону.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Дослід з «рідким піском» змусив студентів задуматися про фізичну природу цього явища – «киплячий» пісок виштовхував на поверхню легкі предмети і занурював на дно важкі фарфорові кульки.

Сергій Андрійович Лучинець ознайомив студентів з мостом Леонардо да Вінчі, навчив складати міст без єдиного кріплення і навіть дозволив сміливцям випробувати складену конструкцію.

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Сподіваємось, що співпраця кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ з ВПУ будівництва та архітектури м. Луцька буде міцніти і розвиватися задля розбудови України!

БЦІБЦІБЦІБЦІБЦІБЦІ

Ольга УЖЕГОВА, завідувач кафедри БЦІ