Перейти до основного вмісту

На кафедрі Аграрної інженерії ім.. професора Г.А. Хайліса, факультету аграрних технологій та екології, запрацювала лабораторія практичної підготовки студентів під відкритим небом.

Підготовка «Міні - полігону» розпочалася відповідно до правил агропромислового виробництва у період відпусток силами викладачів кафедри та наявної техніки. Для цього була проведена обробка польової ділянки від бур’янів з подальшою культивацією у декілька слідів. Паралельно будувалась крита площадка для налагодження сільськогосподарських машин і знарядь та формувались предмети першого семестру для набуття компетентностей студентами ОП «Агроінженерія» рівнів бакалавра та магістра. До таких віднесено «Сільськогосподарські машини та знаряддя» та «Технології органічного землеробства».

агроінженерія

Відкрита ділянка передбачає проведення реальних практичних занять зі студентами та  використання як дослідної ділянки для написання випускних магістерських робіт. Тому всі технологічні переходи вимагають витримування агротехнічних вимог і виконання відповідних заходів, які не завжди підпадають у період навчального процесу. Викладачі кафедри ставлять за мету навчити майбутніх агроінженерів реалізовувати сучасні підходи до ведення сільськогосподарського виробництва в т.ч. органічного (альтернативного).

агроінженерія

Тому, наступною технологічною операцією був висів сидерату, як добрива для подальших досліджень студентами у 2022-2023н.р. Виявлення ефекту від заробляння сидерату у грунт передбачило його подрібнення на частині ділянки. На перших заняттях під керівництвом проф. Дідуха В.Ф. з предмету «Технології органічного землеробства» студенти групи АІ-31 проводили експрес – аналізи, визначали основні параметри грунту на даній ділянці: встановили рН та вміст NPK.

агроінженерія

На черговому практичному занятті з предмету «Сільськогосподарські машини та знаряддя» під керівництвом доц.. Цизя І.Є. студенти групи АІ-31провели заорювання сидерату.

Вправне водіння МТА показали студенти Ковальчук Анастасія, Левків Денис та інші. До вказаних занять були залученні студенти ОП «Агроінженерія» першого курсу для ознайомлення з перспективою використання «Міні -полігону» у навчальному процесі. За наявності водійського посвідчення, вони також виконували оранку. Передбачається проведення практичних занять із закладання дослідів із ґрунтового внесення органічних добрив магістрами першого року навчання після проведення повторної оранки.

агроінженеріяагроінженерія

Кафедра агроінженерії ЛНТУ