Перейти до основного вмісту

Швейцарія, Фінляндія, Португалія, Італія, Литва, Польща і не тільки… Усі ці країни відкриті для студентів ЛНТУ. Ми пропонуємо нашим студентам здобувати освіту в ЛНТУ та паралельно навчатися у провідних іноземних закладах вищої освіти. Це не лише можливість побачити світ, а й шанс отримати якісну освіту, нові навички та корисні знайомства, яскраві враження на усе життя та професійну реалізацію на міжнародній арені.

ЛНТУ є членом більше 10 міжнародних професійних асоціацій та організацій. Географія партнерства університету зосереджена на європейських партнерах, кількість яких збільшується щороку. Сьогодні це близько 100 зарубіжних партнерів, співпраця з якими дає змогу студентам ЛНТУ брати участь в різних програмах міжнародної академічної мобільності: навчання, стажування, участь в міжнародних конференціях, мовне стажування, фахова практика на підприємствах за кордоном, реалізація спільних міжнародних грантових проектів, викладання та реалізація власних дослідницьких проектів в лабораторіях закордонних партнерів.

Лише у 2022 році ми започаткували співпрацю з 18-ма новими партнерами, зокрема, з двома університетами в Бельгії, двома технічними університетами в Туреччині, технічним університетом Барі та Асоціацією U.C.M. з Італії, Единбурзьким Університетом Нейпіра в Шотландії.

Міжнародна мобільність

Впродовж останнього року більше 100 студентів різних факультетів взяли участь в різних програмах академічної мобільності, вигравали гранти на навчання і отримували фінансування в рамках міжнародних програм. Крім того, ми погодили з партнерами навчальні плани і запустили програму подвійного диплому: тепер студенти ЛНТУ можуть отримати диплом магістра (або бакалавра) не лише у нас, а й диплом університету-партнера.

Отож, надихайтеся відгуками наших здобувачів та будьте певні: ЛНТУ відкриває світ нових можливостей для кожного! З любов’ю, Політех!

«Ці можливості – безцінні», - студентка спеціальності міжнародні економічні відносини Ірина Коменда про навчання в університеті Браганси (Португалія).

«Освітній процес має багато відмінностей і основна полягає в тому, що тут дуже мало лекцій і теорії, в більшості це практичні заняття, групові завдання та проекти. Мені дуже подобається португальська культура і менталітет людей. Всі дуже щирі, відкриті, завжди готові допомогти. Також є певні відмінності в стилі життя і те, що найбільше помітно - вони ніколи нікуди не поспішають і насолоджуються процесом. Найбільше я відзначила покращення у розмовній англійській, бо тут дуже багато комунікую із людьми з різних куточків світу. Крім  того, тут дуже легко організувати подорожі. Ми їздили в Лісабон, Порто, Назаре, Мадрид, злітали на Мадейру. Усе залежить тільки від вашого бажання. Ці можливості безцінні і дають багато досвіду. Я можу усім порадити використовувати такі можливості, оскільки завдяки ним, ти більше пробуєш і розумієш, чого саме ти хочеш від життя!».

міжнародна мобільністьміжнародна мобільністьміжнародна мобільністьміжнародна мобільність

 

«Це новий досвід у навчанні, цікаві знайомства, подорожі та чудове проведення часу», - студентка спеціальності «Харчові технології» Софія Сільвестрова про навчання в Університеті Вітовта Великого у Литві.

«Програми навчання тут різноманітні і цікаві. Студенти можуть вибрати не тільки профільні предмети, а й ті, які їх цікавлять, з інших дисциплін. У мене покращилися знання англійської мови та початкове розуміння литовської. Оскільки предмети викладаються англійською, поповнюється словниковий запас та й щоденне перебування в середовищі дає свої плюси. Також нові знайомства і дослідження нового місця проживання. Мені подобається проводити час з друзями, гуляючи визначними місцями Каунаса. Саме по собі навчання тут - це вже яскравий і неповторний момент. Я вважаю, що принести в своє життя новий досвід, пізнання нової країни, їх традицій і культури  – це вже дуже класна річ. Я впевнена, що кожен зможе знайти те, що його зацікавить і те, що дозволить поглиблювати свої знання у професії на новому рівні».

міжнародна мобільністьміжнародна мобільністьміжнародна мобільність

 

«Навчання, подорожі та здійснення мрій», - студент спеціальності Інженерія програмного забезпечення Артем Качковський про навчання у Швейцарії.

«Моя мрія здійснилась: я хотів просто пожити певний час в іншій країні, побачити як живуть інші люди та загалом переміститись туди, де тебе ніхто не знає. Звісно, були проблеми: пошуки квартири, постійні переселення, багато роботи з документами, незнання мови - але все це дало досвід, який для мене зараз безцінний. По-перше, всі пари, які в мене були - не обов'язкові для відвідування. Можна прийти й послухати викладача в аудиторії, підключитись онлайн, подивитись запис лекції пізніше або прочитати все в презентації. По-друге, навчання тут зосереджене на вміннях роботи в команді. Кожне завдання виконується в групах і методика подібна до того, що відбувається на реальній роботі. Весь проведений тут час був неймовірним. Найяскравіші моменти звісно є, але нехай краще кожен студент відчує це на собі. На щастя, отримати таку можливість дуже легко, потрібне тільки бажання».

міжнародна мобільністьміжнародна мобільністьміжнародна мобільність

 

«Сучасна освіта, яскраве дозвілля та чаруюча Фінляндія», - студент спеціальності «Матеріалознавство» Віталій Соболь, студентка спеціальності «Кібербезпека» Вікторія Вавдіюк та студент спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Роман Мороз про навчання у Фінляндії.

«Аалто захоплює своїми надзвичайними габаритами та різноманітністю. В ньому щодня уживаються тисячі студентів з усіх куточків світу. Нові знання, покращення англійської мови та комунікативних навичок. Люди тут всі дуже відкриті і більшість фінів, досконало знають англійську мову і завжди готові допомогти. Протягом навчання в Аалто ми мали можливість глибше розібрати галузі, які нас цікавили. Також певні дисципліни надають можливість групової роботи, наприклад спільна розробка сайту. Студентам самим доводиться розділяти обов'язки, викладачі при цьому дають підказки та поради у випадку, якщо в процесі роботи студенти стикаються з труднощами. Це вражаюче корисний досвід, не лише через роботу у групі, а й через можливість познайомитись зі студентами з інших країн, поспілкуватись з ними, що покращує рівень знання англійської, розширює погляди та сприяє обміну досвідом між людьми зі спільними інтересами.

Навчання за обміном в іншій країні сприяє самовдосконаленню. Протягом життя в гуртожитку довелось навчитись готувати, прати, організовувати спільне життя з сусідами по квартирі, тобто налаштовувати зв'язки з іншими людьми. Таким чином, в іншій країні  пізнаєш самостійне життя, що також допомогає усвідомити краще свої інтереси і сформувати цілеспрямованість. А гнучкість програми навчання сприяє полегшеному виявленню цих інтересів».

міжнародна мобільністьміжнародна мобільністьміжнародна мобільність

 

«Розвиток softskills та можливості міжнародної мобільності», - студентка кафедри маркетингу та інженерії програмного забезпечення Соломія Повстяна та кафедри будівництва і цивільної інженерії Діана Кушинська про стажування у Польщі.

«Це був молодіжний семінар від програми Erasmus+ на тему «Gaming for Learning». У проєкті брали участь більше 20 учасників з України, Молдови, Румунії, Грузії, Азербайджану, Італії, Польщі та Угорщини. Були розглянуті як теоретичні, так і практичні аспекти розуміння роботи в команді та навички для працевлаштування молоді на місцевому рівні. Ми проживали у готелі котеджного типу, у двомісній кімнаті, зі всіма зручностями. Організатори завжди допомагали нам із нашими труднощами, якщо вони у нас виникали. Проєкт оплатив нам повністю наші витрати на дорогу, проживання та харчування і це надзвичайно добре.

Ми працювали у командах, розвивали наші комунікаційні навички, грали в ігри та покращували наші soft skills. Крім того, ми мали дві екскурсії до Кракова та Закопаного. Враження – неймовірні! Можливостей на сьогоднішній день брати участь у подібних проектах – багато, тому однозначно радимо використовувати такий шанс, знаходити нових друзів, отримувати нові знання та досвід та ділитися цим зі своїми однолітками».

 

міжнародна мобільністьміжнародна мобільністьміжнародна мобільність

 

Деталі щодо вступу: 096 543 89 89 Ірина Бандура (відповідальний секретар приймальної комісії)

Відділ міжнародних зв'язків: вул. Львівська, 75 (каб. 220)
+380 332 74 61 50