Перейти до основного вмісту

9 березня 2024 року Україна відзначатиме 210-у річницю від Дня народження видатного поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Долучилися до вшанування пам’яті великого Кобзаря студенти й викладачі ЛНТУ, взявши участь у тематичному заході за організації бібліотеки та кафедри іноземної та української філології.

бібліотека

Про значення Тараса Шевченка в історії та культурі нашої держави розповіла заступник декана факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Оксана Сільвестрова, наголосивши, що про великого Кобзаря можна говорити багато, адже настільки знаковою й потужною постаттю він є для України.

«Поет, письменник, художник, соціально-політичний діяч, в творах якого зустрічаємо глибинні філософські теми, борець за українську національну ідентичність, незалежність, опозиціонер самодержавству. Та фігура, яка пізніше для радянської ідеології хоч і була використана, але була дуже незручна, тому що не був революціонером, але в той же час мріяв про вільну незалежну Україну, висловлював ідеї, які критикували самодержавство і в той же час оспівував Україну, українську жінку, українську родину. Він сам пройшов важкий життєвий шлях від кріпака до вільної людини, спробувавши тої кріпацької долі, і найбільше жалкував про те, що не встиг, не зміг викупити своїх сестер з кріпацької неволі. Отримавши звільнення, став свідченням того, що людина, яка має талант, здібності й величезну любов до свого народу, може пробитися усюди», - зауважує науковиця.

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека

Своєю чергою, цікаві факти про життя й творчість озвучила провідний бібліограф Євгенія Будчик. Вона розповіла, що твори Тараса Шевченка були  видані за кордоном понад 300 разів, його літературні доробки перекладали 147 мовами світу, більше того, понад 450 пам’ятників великому Кобзареві були зведені у всьому світі, зокрема в США, Канаді, Італії, Франції…

Доцент кафедри іноземної та української філології Наталія Шкляєва поділилася надзвичайно цікавими фактами про той період творчості Тараса Шевченка, коли він був у засланні, коли втратив свою свободу і як дорого ця ж свобода для нього обійшлася.

На завершення тематичної зустрічі, студенти зачитали власні роздуми щодо життя і творчості Тараса Григоровича, його історичного, культурного, державницького внеску й неоціненну спадщину для усієї світової спільноти.

бібліотекабібліотекабібліотекабібліотекабібліотека