Перейти до основного вмісту

29 березня 2023 року в Луцькому національному технічному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Синергія освіти, науки, виробництва в умовах глобальних викликів сьогодення», яка об’єднала науковців, практиків та студентів з різних куточків України.

Організаторами конференції виступили кафедри галузевого машинобудування, лісового господарства та технологій легкої промисловості ЛНТУ.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Олена Лютак - проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень ЛНТУ.

конференціяконференціяконференціяконференція

На пленарному засідання конференції заслухали п’ять доповідей.

Професор Микола Рябчиков розпочав пленарне засідання доповіддю про універсальні підходи до формування основних компетентностей фахівців технічних спеціальностей, яка викликала інтерес і жваву дискусію в контексті практичної реалізації зазначених підходів під час впровадження та удосконалення освітніх програм спеціальностей 133 - Галузеве машинобудування, 182 - Технології легкої промисловості, 187 – деревообробні та меблеві технології, 205 - Лісове господарство, ступенів вищої освіти «бакалавр» та «магістр».

конференціяконференціяконференціяконференціяконференція

Професор Микола Ярошевич ознайомив учасників конференції з дослідженням динамічних вібраційних процесів у машинах, презентувавши доповіддю «Вібраційне захоплення обертання незрівноваженого ротора» одну з наукових шкіл кафедри галузевого машинобудування ЛНТУ.

конференція

Доцент кафедри лісового господарства ЛНТУ Володимир Бондар, ознайомив учасників конференції з науковими підходами до реформування  лісової галузі, висвітлив проблеми реформи, що наразі відбувається в Україні, та суперечності, які обумовлені централізацією лісової галузі і децентралізації місцевого самоврядування. Особливу увагу він звернув на необхідності розробки лісової політики  галузі мисливського господарства.

конференціяконференція

Доцент Олександр Герасимчук презентував дослідження «Аналіз способів виділення натуральних текстильних волокон з хвої», що охоплює галузі лісового господарства, технологій легкої промисловості та галузевого машинобудування і є прикладом синергетичного підходу до вирішення науково-практичної проблеми.

конференціяконференціяконференціяконференція

Завершила пленарне засідання конференції студентка технічного університету «Метінвест політехніка» Наталія Мирна, яка доповіддю на тему: «Модернізація процесу вилучення металу на конвеєрному транспорті» презентувала власне магістерське дослідження.

конференціяконференція

Конференцію було проведено в змішаному форматі, що дало змогу  під час пленарного та секційних засідань заслухати більше ста доповідей учасників конференції.

конференціяконференція

До конференції долучилися представники понад тридцяти навчальних, наукових закладів, підприємств, установ та організацій, які представили доповіді за п’ятьма секціями: «Інноваційний розвиток легкої промисловості», «Виклики та перспективи розвитку лісогосподарського комплексу», «Галузеве машинобудування: синергія технологій та інновацій», «Інтеграція технічної освіти України у світовий освітній простір», «Інтердисциплінарні підходи до розв’язання глобальних проблем».

Конференція стала перспективною базою для подальшої співпраці, реалізації нових наукових та практичних ідей синергії рішень.

Кафедра лісового господарства