На кафедрі аграрної інженерії ім. проф. Г.А. Хайліса під керівництвом доцента Ігоря Цизя здійснюються роботи над виконанням науково-дослідної розробки «Технологія вирощування та збирання олійних культур з розробкою окремих її елементів, що враховують особливості ґрунтових умов». Дана розробка передбачає дослідження твердості ґрунту на полях ДПЕДГ «Еліта», які використовуються для посіву озимого ріпаку.

Агрономія

Важливим елементом реалізації розробки є долучення до досліджень студентів спеціальності 208 Агроінженерія. Так польові дослідження здійснювали студенти 3 курсу Денис Левков та Настя Ковальчук і студент 4 курсу Ярослав Стоцький.

Агрономія

У процесі досліджень студенти застосовують сучасні методи, які базуються на використанні цифрового твердоміра «Лан-М PRO» та мобільного додатку від Farmis. Прилад забезпечує фіксацію твердості за досліджуваними глибинами, а додаток – прив’язку до GPS координат точки вимірювання.

Агрономія

Отримані результати вимірювань у подальшому опрацьовуються за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення із побудовою карт розподілу твердості за досліджуваними глибинами.

Агрономія

На основі таких картограм приймається рішення про доцільність застосування знарядь для глибокого розпушення ґрунту, а також зони поля у яких такий обробіток доцільно здійснювати.

Завдяки плідній співпраці із виробничниками забезпечена можливість набуття студентами інноваційних навичок, які базуються на наукових дослідженнях. Запрошуємо аграріїв до співпраці у даній галузі.