Перейти до основного вмісту

У поточному навчальному році кафедра екології активізувала співпрацю з музеями природничого напрямку задля підсилення практичної складової у підготовці бакалаврів та магістрів з екології. Заняття у музеях, які володіють багатими тематичними колекціями, розповіді та консультації їхніх наукових співробітників дозволять студентам поглибити знання у галузі вивчення таких дисциплін, як «Біологія», «Рослини і тварини Червоної книги», «Біоекологія», «Регіональні екологічні проблеми», «Формування екомережі», «Заповідна справа» та багатьох інших.

Цикл таких практичних занять в музеях розпочато – отже, пропонуємо розповідь про перше з них. Студенти ОП «Екологія» під керівництвом завідувача кафедрою Василя Іванціва провели заняття у Волинському краєзнавчому музеї.

Для них співробітники музею провели тематичну екскурсію, присвячену біорізноманіттю нашого краю, зокрема – рослинам і тваринам Волинської області, які занесені до Червоної книги України. Заняття провела завідувачка науково-експозиційного відділу природи Волинського краєзнавчого музею Тищенко Тетяна Миколаївна, яка ознайомила студентів-екологів із раритетними видами рослин та тварин нашого краю.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія


Здобувачі із зацікавленням ознайомились з музейною експозицією, присвяченою рідкісній флорі Волині – а це 72 види рослин, серед яких: лілія лісова, венерині черевички, коручка болотна, пальчатокорінник травневий, водяний горіх плаваючий. Пані Тетяна з особливим трепетом охарактеризувала рослини різних біотопів, розказала про особливості їх охоронного статусу.

ЕкологіяЕкологія


Пані Тетяна також розповіла про унікальний гербарій рослин (більше 3 тис. листів), зібраний на Волині ще у 30-х роках XX ст. польським ботаніком Стефаном Мацко, що зберігається в музеї.

Екологія

Екологічний принцип компонування закладений в експозиції тваринного світу Волині. Панорами тварин  представлені експозиційними опудалами рідкісних птахів (тетерука, орлана-білохвоста, сорокопуда сірого, сови болотяної, сиворакші, підорлика малого та великого), ссавців (видри річкової, тхора лісового, ховраха крапчастого, рисі) та інших видів.

ЕкологіяЕкологія


Кафедра екології зібрала фідбек здобувачів щодо проведених занять в музеї:

Дмитро, ст. гр. ЕОС 41:

Відвідавши Волинський краєзнавчий музей, я залишився приємно вражений цією культурною і освітньою подорожжю. Музей розташований в історичному центральному районі Луцька, що надає йому особливий колориту. Експозиція музею розкриває різноманітність флори та фауни нашого регіону. Музей має надзвичайно змістовну та інформативну базу екпозицій, фотографій та макетів, що надає нам змогу ознайомитись з рідкісними червонокнижними видами флори та фауни. Волинський краєзнавчий музей має велику освітню цінність, оскільки він дозволяє відвідувачам отримати максимально наближені та глибокі знання про флору та фауну нашої області. Інформаційні стенди та екскурсії роблять представлену експозицію більш доступною та зрозумілою для всіх відвідувачів.

Екологія

Куратори та екскурсоводи музею дбають про експонати та чистоту в середині музею. Також уважно ставляться до відвідувачів, роблячи екскурсію максимально комфортною для заглиблення в тематику запланованого заняття. В цілому, особисто для мене цей похід став можливістю весело та корисно провести час, поглибити свої знання, отримати багато корисної й цікавої інформації.

ЕкологіяЕкологія


Окрім природничого відділу, студенти ознайомилися і з тематичною виставкою, присвяченою сучасній війні України за свою незалежність проти російських окупантів, та, зокрема, вже легендарному батальону «Світязь», який воював на Сході України. Це – окремі враження, відчуття і гордість.

А попереду – розповіді про наші наступні мандрівки музеями України та заняття в них…

Далі буде…

Кафедра екології