Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ розпочалася потужна міжнародна науково-практична конференція, що уже вдев’яте відбувається за організації ЛНТУ. «Теоретичні і експериментальні дослідження в сучасних технологіях матеріалознавства та машинобудування»: саме за цією темою відбувається гуртування українських та іноземних науковців, аби розглянути найактуальніші питання галузі та успішно впровадити їх у життя.

TERMMTERMMTERMM


Про актуальність конференції та важливість її проведення, особливо враховуючи перспективи поствоєнної розбудови України, наголосив голова оргкомітету наукового  заходу, професор ЛНТУ Віктор Рудь. Він привітав учасників конференції, представив її основних спікерів та гостей і побажав плідної роботи, що сприятиме подальшому розвитку нашої країни.

TERMMTERMMTERMMTERMM


Із вітальним словом виступила ректор ЛНТУ Ірина Вахович, відзначаючи, що стратегія розвитку України повинна бути побудована на засадах інноваційності, тож питання теоретичних та експериментальних досліджень сьогодні надзвичайно важливі та актуальні.

«Ми сьогодні готуємося до післявоєнної відбудови України. Якщо ми не зробимо ті кроки, які не робили й до війни щодо інновацій та конкурентоспроможності, то матимемо той же результат - ми не будемо мати розвинутої економіки. Головне наше завдання - сформувати правильну стратегію розвитку та відбудови нашої країни, вона має грунтуватися на інноваційних засадах, а це - теоретичні та експериментальні дослідження. Матеріалознавство та машинобудування є визначальними осередками. Ми повинні розвивати науку, робити дослідження та розбудовувати нашу країну. Тому бажаю успіхів, плідної роботи, цікавих доповідей і дискусій, щоби конференція мала висновки і гарні результати», - зауважила ректор.

TERMMTERMMTERMMTERMMTERMM


Своєю чергою, Віктор Рудь зачитав привітання від співорганізатора заходу, голови Західного наукового центру, д.т.н., професора , академіка НАН України Зіновія Назарчука. У своєму зверненні він наголосив, що тематика конференції завжди була актуальною, а особливого значення набула сьогодні, у часи російської агресії. За його словами, доповіді науковців мають бути спрямовані на майбутнє, на нові технічні та технологічні можливості, на вдосконалення обороноздатності нашої країні, адже наука України має потужний потенціал для здійснення технічного та економічного прориву.

TERMMTERMMTERMMTERMMTERMM


Після церемонії відкриття, конференція продовжилася сесією ключових спікерів. У ролі модератора виступив завідувач кафедри матеріалознавства ЛНТУ Микола Мельничук. Він подякував учасникам заходу, які знайшли можливість долучитися і в онлайн-форматі і очно та висловив сподівання на плідну дискусію, цікаву взаємодію з іноземними партнерами та українськими друзями й побажав усім швидшої перемоги, аби наступна конференція згуртувала коло науковців і стінах ЛНТУ.

TERMMTERMMTERMMTERMMTERMMTERMMTERMMTERMMTERMM


Крім того, у конференції взяли участь колеги з м. Маріуполя, а це Василь Єфременко, який доєднався за допомогою онлайн платформи із Китаю, Зурнаджи Вадим та Юлія Чабак, які стали учасниками конференції у включенні з Словаччини і Богдан Єфременко, який сьогодні перебуває у стінах ЛНТУ.

TERMMTERMM


Отож робоча сесія складалася із наукових доповідей:

  • «The Role of Material Engineering in the Implementation of the Circular Economy»
  • (Dr. Kinga Korniejenko, Cracow University of Technology, Poland);
  • «Application of Bulk Materials and Vacuum-Arc Deposited Coatings Based on Ti,Nb-Al-C MAX phases Demonstrating High-temperature Wear Resistance, High Electrical Conductivity and Stability in Oxygen and Hydrogen Environments» (проф. Пріхна Тетяна Олексіївна, д.т.н., академік НАН, Інститут надтвердих матеріалів, Україна);
  • «Physical principles of processes in adsorption cooling and desalination systems» (Dr. Karolina Grabowska, Jan Dlugosz University in Czestochowa, Poland);
  • «Heat and Mass Transfer Modelling within Adsorption Reactors» (Prof. Marcin Sosnowski, Jan Dlugosz University in Czestochowa, Poland);
  • «Напружено-деформований стан матеріалу капілярно-пористого тіла під час дифузійного спікання» (проф. Лобода Петро Іванович, д.т.н., академік НАН, НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Україна);
  • «Моделювання параметрів граничного стану зварної ферми при комплексних впливах» (доц. Ковальчук Ярослав Олександрович, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Україна);
  • «Фрактальне матеріалознавство та синтез мультифракталів з наперед заданими властивостями» (проф. Грабар Іван Григорович, д.т.н., Поліський національний університет, Україна).
TERMMTERMMTERMMTERMM


Доцільно відзначити, що конференція триває впродовж двох днів та охоплює засідання секцій за дев’ятьма напрямами, серед них:

  • Передові матеріали для промислового застосування;
  • Моделювання та числова оптимізація структури;
  • Моделювання матеріалів , імітація та оптимізація;
  • Проблеми механіки пластичності та руйнування матеріалів;
  • Мікромеханіка , ефективні властивості матеріалів;
  • Машинобудування та технологія автоматизації;
  • Зелена енергетика, біо-та медичні матеріали;
  • Перколяційні та фрактальні аспекти сучасного матеріалознавства;
  • Розумне виробництво та промисловість - Індустрія 4.0 / 5.0.
TERMMTERMMTERMMTERMM


Додамо, що партнерами конференції є більше 20 закладів освіти України і світу, наукових установ та організацій. Метою конференції є розвиток науки, обмін ідеями і науково-технічною інформацією про проведені дослідження науковцями, студентами і молодими вченими. Особлива увага приділяється технологіям виготовлення та дослідження експлуатаційних властивостей виробів з використанням композиційних, керамічних, полімерних та гранулометричних матеріалів. Значна увага науковців приділена використанню комп’ютерних технологій при моделюванні та дослідженні структурних і експлуатаційних характеристик матеріалів сучасного машинобудування. Водночас, аналізуються особливості та механізми впровадження новітніх ресурсо– та енергозберігаючих технологій з урахуванням сучасних форм виробництва.