Перейти до основного вмісту

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. І дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості». Саме такий меседж звучав сьогодні у Луцькій центральній бібліотеці для дорослих, де для учнів 6 класу ЗОШ № 17 студенти-психологи гр. ПС-31 Вікторія Мельник та Єва Панасюк провели тренінг «Толерантність в житті підлітка». 

ПсихологиПсихологиПсихологиПсихологиПсихологи


Захід був присвячений Міжнародному Дню толерантності, який відзначається в усьому світі 16 листопада. Саме сьогодні, в такий нелегкий час, варто нагадувати про необхідність поважати інших людей, прислухатися до чужої думки, проявляти милосердя, доброту, співчуття та терпимість.

ПсихологиПсихологиПсихологиПсихологи


Учні, виконуючи різні вправи, не лише більше дізналися один про одного, вони вчилися поважати інших й весело проводити час. Переконатися в тому, що всі люди індивідуальні та унікальні, вони мали можливість за допомогою вправи «Неповторні листочки». Підлітки із задоволенням розшифровували ввічливі слова та ще раз переконалися в потрібності їх використання. Вони також створили яскраву квітку толерантності, на якій визначили риси толерантної людини.

Студенти-психологи у цікавій формі допомогли учням краще пізнати себе у спілкуванні; виокремити бар’єри, які заважають жити і спілкуватися з іншими. Учні визначили власні негативні риси, а потім «прощалися» з ними, жмакаючи лист паперу, та викидаючи його у темну скриньку.

ПсихологиПсихологиПсихологиПсихологиПсихологиПсихологи


Наприкінці учасники тренінгу спробували розібратися, як самому можна стати толерантним. Вони прийшли до висновку, що потрібно залишитися самим собою, бачити й аналізувати власні помилки, дотримуватися основних правил толерантного спілкування – бути уважним, терпимим, гуманним і милосердним; не ображати співрозмовника; вміти аргументувати свою думку.

Психологи

Доцент кафедри СГТ Лілія Потапюк,

ст. гр. ПС-31 Вікторія Мельник