ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ ЯК ПРОБЛЕМА СУЧАСНОСТІ

Саме під таким лозунгом була проведена лекція-дискусія для студентів спеціальностей «Туризм» та «Цивільна безпека». На зустріч із молоддю завітали начальник відділу боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми у Волинській області ГУМП (Головне управління муніципальної поліції) Віктор Кравчук та начальник відділу активної підтримки безробітних Луцького міського центру зайнятості Тетяна Міткевич.

Метою лекції є підвищення рівня поінформованості та усвідомлення молоддю актуальності проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища, а також показ небезпечних наслідків та шляхів потрапляння в обговорювану ситуацію. Особливу увагу було приділено ознайомленню студентів з національними і міжнародними документами щодо попередження торгівлі людьми.

Якщо у 90-ті роки жертвами торгівлі людьми частіше ставали жінки, яких примушували до сексуального рабства, то сьогодні все частіше постраждалими виявляються чоловіки. У 2011 році Верховна Рада затвердила закон України «Про протидію торгівлі людьми», також цій проблемі присвячена 149 стаття у Кримінальному кодексі «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини». Відповідно до українських законів кожна жертва торгівлі людьми має право на отримання статусу постраждалого та має право на безкоштовне одержання медичної, психологічної, соціальної правової допомоги.

Лектори розповіли про групи ризику, які найчастіше потрапляють до сучасного рабства, про методи вербування потенційних жертв та методи впливу злочинців на жертву та наслідки експлуатації. Були озвучені соціологічні та статистичні дані щодо постраждалих від насильства та вимушеного рабства громадян України станом на сьогодні та продемонстровано тематичні відео.

На завершення лекції молодь отримала від фахівців ґрунтовні і чіткі поради, що стосуються працевлаштування за кордоном та як захистити себе у разі потрапляння до недоброзичливих роботодавців.

Олена Вісин,
доцент кафедри туризму