Перейти до основного вмісту

Третій рік поспіль у теплі червневі дні, із завершенням аудиторних занять, студенти – екологи їдуть у найцінніший природоохоронний об’єкт нашого регіону – Черемський природний заповідник – для закріплення отриманих теоретичних знань на практиці, для ознайомлення з роботою територій та об’єктів природно-заповідного фонду Волинської області, в яких у майбутньому працевлаштовується багато випускників ОП «Екологія» за першим (бакалаврським) та другим (магістерським) рівнями вищої освіти.

Експедицію студентів очолили завідувач кафедри екології Василь Іванців та гарант ОП «Екологія» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти Віталіна Федонюк.

екологія

Отже, і цього чудового теплого червневого ранку мікроавтобус ЛНТУ, який впізнають у всіх куточках нашої області за брендованим логотипом університету, домчав студентів та викладачів кафедри екології у заповідник, що розташований на півночі Маневиччини, на межі Волинської та Рівненської областей. Вже на під’їзді до природоохоронної установи представники нашої цінної фауни – стадо диких свиней – вітало гостей на узбіччі. Зустріч з сікачами та молодняком неабияк здивувала та потішила студентів, проте, як пізніше пояснили співробітники заповідника – така денна активність не є характерною для цих тварин, можливо, їх підняли з ліжки вовки, яких цього року досить багато в краї.

екологіяекологіяекологіяекологіяекологіяекологіяекологія

Далі – короткий інструктаж з техніки безпеки та правил поведінки в природоохоронній установі, і група екологів на чолі з екскурсоводом – співробітником наукового відділу Черемського ПЗ рушає маршрутом екологічної стежки, яка має загальну довжину понад 8 км та частково проходить найціннішим об’єктом заповідника, що охороняється – Черемським болотом, одним з найбільших водно-болотних угідь, які збереглися в Європі у первозданному стані. Щоб пройти дерев’яною кладкою болотом необхідне спеціальне взуття, адже місцями вона занурюється у воду. Або – босоніж та на драйві!

екологіяекологіяекологія

Вражає оглядова вежа заповідника, з верхівки якої видно не лише всю територію природоохоронної установи, але і комплекси Рівненського ПЗ, що межує з Черемським ПЗ на сході, та навіть градирні Рівненської АЕС.

На болоті зустрічаються найбільш рідкісні види флори та фауни, занесені до Європейського червоного списку та Червоної книги України. Студенти з цікавістю досліджували місця поширення росички звичайної, журавлини дрібноплідної, різних видів верби. Варто відзначити, що чотири види, які представлені у флористичному розмаїтті заповідника, занесені до Додатку I Бернської конвенції: це альдрованда пухирчаста (вона є символом Черемського ПЗ), зозулині черевички справжні, жировик Льозеля, сон широколистий.

Більшість студентів були в заповіднику вперше, хоча, прощаючись з його гостинними співробітниками, всі висловили побажання вернутися у цей чудовий куточок волинської заповідної природи ще раз – можливо, восени, коли дозріють ягоди, а комарів та ґедзів буде трішки менше!

екологіяекологія

Кафедра екології