Перейти до основного вмісту

Трохи нижче неба: Михайло Ухман привіз в ЛНТУ фільм про воїнів-«кіборгів»

Історії багатьох про одне – війну! Саме таким став допремєрний показ фільму Михайла Ухмана «Трохи нижче неба» у Луцькому НТУ.

Війна нещадна до усіх: вона зачепає долі багатьох родин, найболючіше б’є по серцях рідних і близьких, позбавляє щасливого дитинства, руйнує свідомість і життя... Головними героями трагедії стають усі. Із часом рани можуть загоїтися, поглинути намагається буденність, утім ніколи із пам’яті не зникнуть сторінки історій людей, які стояли і стоять на сторожі миру, справедливості, життя…

Напередодні Дня українського добровольця Луцький НТУ відвідав військовий журналіст, ветеран бойових дій на українському Донбасі Михайло Ухман. Саме він став автором ідеї документального фільму «Трохи нижче неба», який переповідає історії людей із різних міст України, різної вікової категорії, із різними поглядами і життєвими обставинами, але усіх їх об’єднує одне – війна на Донбасі.

Про жахи боротьби у Донецькому аеропорту, обстріли та вибухи, у стрічці розповідають учасники бойових дій. Вони пригадують кожну хвилину, пережиту на фронті, і з гордістю та щемом у серці говорять про тих, з ким їхали на бій разом, але із ким не розділили радощі повернення. У кадрах діляться своїми переживаннями батьки та рідні полеглих. Не стримуючи сліз, вони кажуть, що відпустили своїх дітей назавжди, але тільки це дає їм віру у те, що їхні сини хоча б тепер, опинилися у безпеці, під Божим покровом.

Показ фільму на базі нашого університету став допрем’єрним, уже невдовзі його зможуть побачити усі. Сьогодні ж, стрічку та його автора разом із військовими побратимами вітали керівництво ЛНТУ, представники міської та обласної влади, студенти і викладачі.

Отож, Михайло Ухман розповів про ідею фільму і наголосив на тому, що війна Росії проти нас почалася задовго до 2014 року, ще тоді, коли країна-агресор чітко використовувала художні фільми та в цілому інформаційний простір проти України.

«Поки наша держава не знімає таких фільмів, тому я разом зі своїми друзями, бійцями, які були на фронті, почали знімати український продукт. Саме тому, через кілька місяців вийде на широкий екран ще один фільм - драматичний бойовик «Шлях поколінь», частина зйомок якого відбувалася у Луцьку та у Волинській області і це буде якісний український фільм».

Подякувала Михайлу Ухману за небайдужість і намагання увіковічнити пам’ять про наших Героїв ректор Луцького НТУ Ірина Вахович. Вона наголосила на тому, наскільки важливо не забувати трагічні сторінки нашої історії, які змінили нас, і не забувати тих людей, завдяки яким сьогодні ми можемо перебувати у мирній стороні. Ректор додала, що з особливим трепетом відноситься до подій на Сході України, адже у бойових діях брали участь і студенти ЛНТУ. Тому вона висловила сподівання, що доля вбереже нинішню молодь від подібного досвіду, а тим, хто повернувся зі Сходу, ніколи не доведеться їхати туди знову.

Серед учасників заходу також були заступник голови Волинської ОДА Людмила Тимощук та перший заступник голови Волинської обласної ради Юрій Поліщук, секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко. Крім того, участь у показі взяли голова обласної спілки ветеранів АТО Олександр Серватович та ветерани АТО: Сергій Ковальчук, Володимир Бакулін, Павло Ковальський та Віталій П'ясецький. До слова, серед них є і випускники Луцького НТУ. Відвідала захід також дружина бійця Михайла Андріюка, який нині знаходиться на фронті.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції Луцького НТУ