Більше пів сотні студентів Луцького національного технічного університету перебувають у різних куточках світу за різними стипендіальними програмами навчання.

Студенти ЛНТУ продовжують відкривати нові можливості у світі. Завдяки програмам мобільності, вони мають змогу подорожувати, навчатися, здобувати нові цінні знайомства та «кайфувати» від студентського життя.

Цьогоріч наші студенти знайомляться із Італією, Фінляндією, Швейцарією, продовжують пізнавати Португалію. Натомість, студентка першого курсу спеціальності «Харчові технології» Софія Сільвестрова обрала для навчання Університет Вітовта Великого у Литві і готова поділитися власними враженнями від перебування у цій країні.

Наші люди всюди

Тож про те, як відбувається навчання в університеті Литви, чим відрізняється освітній процес та які можливості відкриває ця країна для молоді, - розповідає Софія Сільвестрова.

-Розкажи про особливості програми навчання і перебування у Литві?

-Програми навчання тут різноманітні і цікаві. Студенти можуть вибрати не тільки профільні предмети, а й ті, які їх цікавлять, з інших дисциплін.

Життя у Литві також доволі цікаве. Нещодавно був День відновлення Литовської Держави, який святкували всі жителі, були невеликі концерти на вулицях міста і просто святкова атмосфера.

Говорячи про підтримку України, на вулицях міста можна побачити безліч української символіки, гасла проти війни, плакати про перемогу. Надзвичайно приємно бачити, що твою країну підтримують і шанують.

-У чому полягають відмінності навчання в іншій країні, чим відрізняється освітній процес?

-Предмети для навчання тут обирають самі студенти. Є декілька обов'язкових дисциплін, але більшість обираються на власний розсуд. Також для мене було незвичним те, що лекції мають різну тривалість: від 45 хвилин і аж до 4.5 годин; вони можуть бути розставлені в різний час: зранку, в обід і навіть ввечері.

наші людинаші люди

-Які враження від тамтешнього університету, студентів, традицій тощо?

-Університет Вітовта Великого має декілька корпусів, спортзал, бібліотеку та всюди є європейська мережа Wi-Fi, тому можна не хвилюватися за зв'язок.

Також він надає величезну підтримку Україні, проводить заходи та поширює інформацію про війну.

Зараз тут дуже багато українців, які вже навчалися або розпочали навчання цього року і це дуже допомагає освоїтися в гуртожитку та під час навчання. Литовці також дуже привітні люди, які завжди допоможуть і пояснять те, що незрозуміло.

Викладачі також хороші, зі всіма можна порадитися і, якщо чогось не знаєш, підійти і вони пояснять ще раз.

-Яких результатів вдалося досягнути, чим корисною стала ця поїздка?

-Перш за все, покращилися знання англійської мови та початкове розуміння литовської. Оскільки предмети викладаються англійською мовою, поповнюється словниковий запас та й щоденне перебування в середовищі дає свої плюси.

Також нові знайомства і дослідження нового місця проживання. Мені подобається проводити час з друзями, гуляючи визначними місцями Каунаса.

наші людинаші люди

-Які найяскравіші моменти залишаються в пам’яті від навчання у Литві?

-Саме по собі навчання тут - це вже яскравий і неповторний момент. Я вважаю, що принести в своє життя новий досвід, пізнання нової країни, їх традицій і культури  – це вже дуже класна річ.

-Чи є можливість подорожувати, що уже мала змогу побачити чи відкрити для себе нове?

-Можливість подорожувати є і навіть набагато доступніша, ніж можна було подумати. Для студентів тут діють доволі хороші знижки не тільки на транспорт, а й на книжки, деякі заклади харчування, музеї, театри, спортивні зали і ще багато чого іншого. Поки що поїздка лише планується через не дуже сприятливі погодні умови (як тут жартують жителі: «може бути 4 пори року за день»), тому досвід подорожей відкладеться на деякий час))

наші людинаші людинаші людинаші люди

-Чи порадиш студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на твою думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

-Звичайно! Якщо є така можливість, то безперечно варто спробувати. Це приносить не тільки новий досвід у навчанні, а й нові знайомства, можливість подорожей та просто чудове проведення часу. Я впевнена, що кожен зможе знайти те, що його зацікавить та поглиблювати свої знання у професії на новому рівні.

наші люди