Більше пів сотні студентів Луцького національного технічного університету перебувають у різних куточках світу за різними стипендіальними програмами навчання.

Вони продовжують відкривати нові можливості у світі. Завдяки програмам мобільності, мають змогу подорожувати, навчатися, здобувати нові цінні знайомства та «кайфувати» від студентського життя.

Цьогоріч наші студенти знайомляться із Італією, Фінляндією, Швейцарією та продовжують пізнавати Португалію. Про своє життя, навчання та дозвілля у Брагансі сьогодні ділиться студентка 2 курсу спеціальності міжнародні економічні відносини Ірина Коменда. Дівчина уже відчула переваги програми обміну і вирішила залишитися у Португалії на ще один навчальний семестр.

Більше про новий досвід та незабутні враження йдеться в інтерв’ю.

Португалія

-Розкажіть про особливості програми навчання і перебування у Португалії?

-Я поїхала за програмою обміну. Хоч спеціальності і не збігаються у назві (тут я вивчаю International Business Management), я обирала дисципліни, які мені перезарахуються в ЛНТУ. Тобто тут я вчусь, отримую бали, які мені надалі зараховуються і за відповідні дисципліни в ЛНТУ.

БрагансаБрагансаБрагансаБраганса

-У чому полягають відмінності навчання в іншій країні, чим відрізняється освітній процес?

-Освітній процес має багато відмінностей і основна полягає в тому, що тут дуже мало лекцій і теорії, в більшості це практичні заняття, групові завдання та проекти.

-Які враження від тамтешнього університету, студентів, традицій тощо?

-На початку було дуже незвично, але насправді мені дуже подобається португальська культура і менталітет людей. Всі дуже щирі, відкриті, завжди готові допомогти. Також є певні відмінності в стилі життя і те, що найбільше помітно - вони ніколи нікуди не поспішають і насолоджуються процесом.

БрагансаБраганса

-Яких результатів вдалося досягнути, чим корисною стала ця поїздка?

-На разі я залишилася на ще один семестр. Завдяки тому, що в минулому семестрі я успішно склала сесію, проблем із продовженням навчання не було. Найбільше я відзначила покращення у розмовній англійській, бо тут дуже багато комунікую із людьми з різних куточків світу.

-Які найяскравіші моменти залишаються в пам’яті від навчання у Брагансі?

-Ніколи не забуду підтримку викладачів та наші групові проекти. Тут дають багато можливостей. Особливо мені подобається спілкування з іноземними людьми. Тут я, як ніколи, відчула різницю між менталітетами і те, наскільки по-різному ми можемо сприймати одні і ті ж речі.

БрагансаБрагансаБраганса

-Чи була можливість подорожувати, що мали змогу побачити чи відкрити для себе нове?

-Так, подорожі тут дуже легко організувати. Їздила в Лісабон, Порто, Назаре, Мадрид, злітала на Мадейру. Це залежить тільки від вашого бажання. Є екскурсії, які організовують для студентів і є багато можливостей для самостійних подорожей.

-Чи порадите студентам та своїм колегам долучатися до подібних програм? Що, на вашу думку, дає молоді можливість навчання за кордоном?

-Так, безумовно. Ці можливості безцінні і дають багато досвіду. Я можу усім порадити використовувати такі можливості, оскільки завдяки ним, ти більше пробуєш і розумієш, чого саме ти хочеш від життя!

БрагансаБраганса